Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zakończenie roku szkolnego będzie inne niż kiedykolwiek

Przez   /   22/06/2020  /   No Comments

Piątek, 26 czerwca, będzie ostatnim dniem roku szkolnego dla 12.406 uczniów wszystkich legnickich szkół. Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie odbędą się tradycyjne uroczystości związane z zakończeniem zajęć.

Każdy dyrektor szkoły ustali termin oraz taką organizację odbioru świadectw, aby uniknąć gromadzenia się uczniów na terenie szkoły. Wciąż obowiązują zasady reżimu sanitarnego.
Największą grupę kończącą rok szkolny, aż 7.645 osób, stanowią uczniowie szkół podstawowych. W mijającym roku nauki do podstawówek prowadzonych przez miasto uczęszczało 6991 uczniów, zaś do niepublicznych – 654. Wśród nich świadectwa ukończenia szkoły odbierze 868 uczniów klas VIII. Przed nimi ważna decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Rekrutacja rozpoczęła się 15 czerwca i potrwa do 10 lipca. W tym czasie kandydaci muszą złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz świadectwo. W terminie późniejszym (31 lipca-4 sierpnia) doniosą zaświadczenie o wyniku sprawdzianu ósmoklasisty. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 sierpnia br.
Zajęcia kończą również ich starsi koledzy, uczniowie szkół dla młodzieży. W tym roku do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych uczęszczało łącznie 5833 uczniów, w tym 2682 do liceów oraz 3151do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało 1072 absolwentów liceów i techników, którzy w czerwcu przystąpili do matur. Na wyniki będą musieli poczekać do 11 sierpnia.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Przetarg na dokumentację obwodnicy Legnicy

Read More →