PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Głogów. Centrum Diagnostyki Obrazowej. KGHM pomógł

Przez   /   22/06/2020  /   No Comments

Cyfrowy aparat RTG i mammograf z osprzętem służą mieszkańcom Zagłębia Miedziowego – Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. dofinansowała zakupy sprzętu dla Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Dziś oficjalnie otwarto nowoczesną placówkę.

- Dobre wyniki pozwalają się dzielić i wspierać lokalne inicjatywy w Zagłębiu Miedziowym. Bezpieczeństwo i zdrowie to dla ludzi sprawy najważniejsze i właśnie takie projekty zyskują przychylność Fundacji. Spółka, w tym specyficznym czasie utrzymuje produkcję i nie zwalnia tempa. Również, jeśli chodzi o projekty społeczne na Dolnym Śląsku – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W latach 2019 – 2020 Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. przekazała Głogowskiemu Szpitalowi Powiatowemu ponad 1 mln zł dofinansowania.

- Prawidłowa diagnostyka wpływa na cały proces leczenia, dlatego sprzęt medyczny dobrej jakości jest niezbędny w szpitalach. Wsparcie dla placówki w Głogowie doskonale wpisuje się w misję Fundacji, która działa m.in. dla lokalnych społeczności. Tak powinno wyglądać działanie i tak powinien funkcjonować biznes odpowiedzialny społecznie – mówił Jarosław Twardowski, Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź S.A.

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przeszło gruntowną modernizację. Wieloetapowa inwestycja dobiegła końca i została oddana do użytku. Prace pochłonęły ponad 4 mln zł. Dodatkowo szpital finansowo wsparła Fundacja KGHM.

Mieszkańcy Powiatu Głogowskiego i nie tylko skorzystają z nowoczesnego sprzętu medycznego dofinansowanego m.in. przez Fundację KGHM Polska Miedź S.A. W Centrum wykonywanych jest średnio 45 tys. zdjęć rocznie zarówno dla pacjentów szpitala, jak i pacjentów ambulatoryjnych i komercyjnych. Teraz personel ma do dyspozycji cyfrowy aparat RTG i mammograf.

Źródło: KGHM POLSKA MIEDŻ S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 50 dni temu dnia 22/06/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 22, 2020 @ 5:03 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5394069_1920

4 nowe zachorowania na COVID w Legnicy i powiecie

Read More →