AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

“Zakochaj się w Polsce” o zadurzeniu w Legnicy

Przez   /   16/08/2019  /   No Comments

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia o godz. 8.30 TVP1 wyemituje kolejny odcinek programu „Zakochaj się w Polsce”, w całości poświęcony Legnicy. Po emisji będzie on dostępny w internecie na platformie VOD. Zdjęcia w do tego programu kręcone były w naszym mieście w dniach 2-3 października 2018 roku.


“Zakochaj się w Polsce” to seria podróżnicza popularyzująca wiedzę o Polsce. Tomasz Bednarek – aktor znany widzom TVP1 m.in. z telenoweli „Klan”, odwiedza ciekawe miejsca w wielu zakątkach kraju. Prowadzący jest postacią wszędobylską i bardzo dociekliwą. Wędruje nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale dociera również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
W trakcie tych podróży poznajemy historię miast, zwiedzamy zamki oraz najpiękniejsze pałace, katedry, klasztory, pozostałości fortów i twierdz obronnych oraz wiele innych znakomitych obiektów architektonicznych. Tomasz Bednarek na szlaku swoich podróży rozmawia z osobami, które doskonale znają historię prezentowanych miejsc i zabytków. Jego rozmówcami są m.in. przewodnicy, kustosze, historycy, architekci, etnografowie, rekonstruktorzy. Dociekliwość prowadzącego w połączeniu z ogromną wiedzą jego rozmówców tworzy wciągającą, barwną opowieść o polskiej historii, kulturze, architekturze oraz obyczajowości.
Legnica to jedno z najstarszych miast w Polsce. Jej symbol – Zamek Piastowski – należy do pierwszych murowanych warowni na ziemiach polskich. Rozwojowi miejscowości w średniowieczu sprzyjało położenie na skrzyżowaniu europejskich szlaków handlowych. Reliktem przeszłości jest rynek, choć zachowany jedynie połowicznie. Na uwagę zasługują Kramy Śledziowe – kamieniczki z początku XVI wieku czy Stary Ratusz, w którym dziś mieści się Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. W Legnicy działa jedyne w kraju Muzeum Miedzi.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA  W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Nadbrygadier Adam Konieczny

Adam Konieczny zastępcą komendanta głównego PSP

Read More →