PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja ujęła legniczanina, który płacił cudzą kartą

Przez   /   14/08/2019  /   No Comments

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku płatności przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej. Twierdzi, że znalazł ją w parku Miejskim w Legnicy. Nie miał skrupułów przed robieniem zakupów na cudzy rachunek, dopóki właściciel karty nie zablokował mu takiej możliwości. 

Do policjantów zgłosił się mieszkaniec Legnicy, który zgubił portfel wraz z kartą płatniczą. Poinformował, że nieznana mu osoba korzystała ze zgubionej karty, dokonując siedmiu transakcji na kwotę 168 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy szybko wyjaśnili sprawę. Odnaleźli 45-letniego legniczanina, który znalazł kartę płatniczą i zamiast ją oddać, ruszył na zakupy. Pieniądze wydał na artykuły spożywcze na stacji benzynowej. Siedem razy płatność się udała. Za ósmym razem bank zablokował kartę.

Uczciwość to nie jest cnota, którą mógłby się pochwalić znalazca karty. Poza jej przywłaszczeniem, policjanci udowodnili 45-latkowi zbycie w lombardzie roweru, o którym wiedział, że pochodzi z kradzieży z włamaniem,

- Legniczanin usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił może grozić kara do 10 lat więzienia – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 330 dni temu dnia 14/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2019 @ 2:23 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →