wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Za co Legnica trafiła na mapę zła?

Przez   /   31/10/2012  /   6 Comments

Pod hasłem “Stop mordowniom” fundacja Emir, walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt, od kilku miesięcy tworzy mapę zła. Zaznacza na nich punkty, gdzie łamana jest ustawa o ochronie zwierząt. Legnica trafiła na tą mapę jako jedna z pierwszych miejscowości – za hurtowy wywóz psów przez handlarzy z Niemiec.

Tworzenie mapy zła (nazywanej też mapą cierpienia) polega na gromadzeniu dokumentacji, ikonografii, orzeczeń lekarzy weterynarii i wszystkiego, co z czasem pozwoli udowodnić popełnione w tych miejscach przestępstwa. Inicjując akcję “Stop mordowniom!” fundacja zapowiada składanie doniesień do prokuratur.

Legnica została wpisana na czarną listę jeszcze w marcu 2012 roku za współpracę z Martiną Chmielnik i jej fundacją Hunde in Not, która masowo wywozi psy ze schroniska i handluje nimi w Niemczech.

- To nie tylko Legnica. Tak samo jest w Świnoujściu, Rudzie Śląskiej i wielu innych miejscowościach – mówi Krystyna Sroczyńska z Fundacji Emir. — To działa mafia, bo w grę wchodzą ogromne pieniądze. Zbyt wielu jest zaangażowanych w ten biznes, by jedna fundacja była w stanie z tym sobie poradzić. Materiały nadsyłane przez wolontariuszy zamieszczamy na naszej stronie, licząc, że ktoś się nimi zainteresuje. Może jakiś prokurator odważy się wszcząć postępowanie z urzędu.

Według obrońców zwierząt, gminy, które wydają psy handlarzom z Niemiec, nie mają możliwości rzetelnej kontroli tego, co się później z czworonogami dzieje.  Krystyna Sroczyńska twierdzi, że poza zdrowymi psami przeznaczonymi na handel, podejrzane organizacje wywożą psy chore, stare, z założenia przeznaczone do eksperymentów.

- To śmierdzący interes. Moralnie tak naganny, że trzeba z tym zrobić porządek – mówi Krystyna Sroczyńska.

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 2883 dni temu dnia 31/10/2012
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Październik 31, 2012 @ 1:10 pm
 • W dziale: wiadomości

6 komentarze

 1. emir pisze:

  PSIA MAMO_-jak mówić o Pańskiej rzetelnosci, skoro publikując link do tego oszczerczego artykulu zapominała Pani/Pan dopisać, ,ze w tej sprawie zarówno w Sądzie Rejonowym, jak i Okregowym zapadły 2 wyroki obydwa uniewinniające? No jak się mówi A to trzeba powiedzieć B inaczej jest to kłamstwo i pomówienie!!To tyle na temat Pańskiej rztelności! Brawo!!

 2. Piotr Kanikowski pisze:

  >PSIA MAMA > Dziękuję za wypowiedź. Żaden komentarz nie został usunięty z portalu. Ponieważ jednak znalazł się w nim link, Pani wpis automat przekierował do moderacji. Po moderacji jest widoczny dla wszystkich. Ciąg dalszy tej historii będzie, zaczekam jednak na decyzje LPGK, czy kontynuować współpracę z Hunde is Not (wczoraj rozmawiałem z prezesem Józefem Wasinkiewiczem, sprawa wciąż jest badana). Co do Pani Krystyny Sroczyńskiej, jestem tak samo zaskoczony, jak wiele osób śledzących aktywność fundacji Emir w obronie praw zwierząt. Ponieważ opisana przez Wyborczą historia nie dotyczy Legnicy, mam ten luksus, że mogę spokojnie poczekać na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. Pozdrawiam i zapraszam do dalszego śledzenia informacji ukazujących się na aszym portalu.

 3. Psia mama pisze:

  Panie redaktorze dlaczego nie zamieszcza pan wszystkich komentarzy? Napisałem już jeden, nieobraźliwy i cisza. Gratuluję bezstronności i niezależności – wszak to atuty dziennikarstwa.

 4. psia mama pisze:

  Panie Piotrze, dokładnie tak! Jak sie powiedziało A to i B wypada. Na takich “autorytetach” opiera Pan swoje artykuły.

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,6368173,Zlapali_dwa_psy__schronisko_od_razu_je_uspilo.html?fb_ref=su&fb_source=home_multiline

 5. Anonim pisze:

  W kazdym panstwie urzednicy sa nierychliwi, jesli nie maja pojecia o sprawie ani widokow, ze warto ja ruszyc, ale gdyby do wlasciwej niemieckiej skarbowki przeslac informacje, ze ta Chmielnik jako fundacja zwolniona z podatku, robi kase na handlu psami, szybko dobraliby sie jej do tylka.

  Panie Piotrze, jesli juz Pan powiedzial “A”, moze kolej na ciag dalszy?:)

 6. Anonim pisze:

  PSY DO NIEMIEC SA DALEJ WYWOZONE ALE PANI CHMIELNIK ZNALAZŁA INNE MIESCE POSTOJU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obrady_kapituly_konkursu_ambasador_polski_4_

Kogo nominowano na Ambasadorów Polski 2020?

Read More →