wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wziął tasak na urzędnika

Przez   /   30/08/2013  /   No Comments

69-letni mieszkaniec Góry, któremu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie nie przyznało dofinansowania do zakupu komputera, postanowił użyć tasaka jako argumentu. Przyszedł uzbrojony do PCPR i zagroził urzędniczce, że jeśli nie dostanie pieniędzy, to ją zabije. Argument, jak się początkowo wydawało, zadziałał, bo przestraszona kobieta obiecała pozytywnie rozpatrzyć sprawę. Ledwie wyszedł z gabinetu, zadzwoniła na policję. I wierz tu urzędnikowi.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko Józefowi P. Mężczyzna jest niepełnosprawny. W 2012 roku starał się o dofinansowanie do zakupu komputera ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale jako niespełniający warunków dostał odpowiedź negatywną. Nie chciał się z tym pogodzić. Nachodził urzędników w PCPR, by zmienili decyzję.

18 kwietnia 2013 r. przyniósł ze sobą tasak i zagroził kierowniczce urzędu pozbawieniem życia, jesli nie dostanie pieniędzy. Kobiecie udało się uspokoić petenta. Zapewniła go, że sprawa zostanie załatwiona pomyślnei, tylko w innym terminie. Józef P. nie podejrzewając podstępu wyszedł z urzędu i chwilę później został zatrzymany przez policję.

-  Z uwagi na stan psychiczny oskarżonego zawieziono do lekarza. Ten rozpoznając u pacjenta objawy zespołu psychoorganicznego polecił przewieźć go do miejscowego szpitala  – relacjonuje prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Józefowi P. postawiono zarzut użycia groźby bezprawnej wobec funkcjonariusza publicznego w celu zmuszenia go do przedsięwzięcia prawnej czynności służbowej, to jest wydania korzystnej dla niego decyzji administracyjnej w sprawie dofinansowania do zakupu komputera. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Wyjaśnił, że do PCPR poszedł po komputer, miał przy sobie tasak, ale nikomu nim nie groził.

Józefowi P. grozi  od 1 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na ograniczoną poczytalność, orzeczoną przez biegłych,  sąd może jednak zastosować wobec niego nadzwyczajne złagodzenie kary.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2540 dni temu dnia 30/08/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2013 @ 11:33 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →