Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wziął narkotyki, zrobił kolizję i grał niewiniątko

Przez   /   13/08/2019  /   No Comments

Nafaszerowany narkotykami 27-letni legniczanin bez prawa jazdy spowodował kolizję drogową, a potem próbował oszukać policjantów, że za kierownicą siedziała jego znajoma. Funkcjonariusze nie dali się nabrać.

Jest noc, godzina 3.30. Patrol drogówki dostaje informację, że na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Kartuskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Policjanci jadą na miejsce kolizji. Przy skrzyżowaniu stoją oba pojazdy – mercedes i renault – oraz dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 27-latek, jest im już doskonale znany z wcześniejszych wykroczeń i przestępstw drogowych. Ale tu gra niewiniątko. Zapytany, czy to on prowadził mercedesa, stanowczo zaprzecza. Opowiada, że był tylko pasażerem. Za kierownicą – jak twierdzi – siedziała jego koleżanka, ale przed chwilą wsiadła w taksówkę i pojechała do domu po zapomniane prawo jazdy.

- Funkcjonariusze nie dali się nabrać na te tłumaczenia – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji. -Udali się do siedziby Straży Miejskiej, aby obejrzeć nagrania z kamer monitoringu.

Mieli nosa. Na nagraniach ze skrzyżowania widać wyraźnie, że mercedesem kierował 27-latek. Gdy sprawdzono go w policyjnych systemach okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ale nie tylko dlatego skłamał. Policjanci, którym zachowanie 27-latka od początku wydawało się nieracjonalne, sięgnęli po narkotester. Badanie wykazało, że mężczyzna przed jazdą zażył narkotyki: amfetaminę albo metamfetaminę.

- Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latek stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 – kończy Jagoda Ekiert.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 101 dni temu dnia 13/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2019 @ 5:39 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →