basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica rozciągnie dach nad muszlą koncertową?

Przez   /   13/08/2019  /   No Comments

Władze Legnicy próbują uzgodnić z konserwatorem zabytków swoje pomysły dotyczące muszli koncertowej. Pod rozwagę jest brana koncepcja zadaszenia obiektu lub przeniesienia go poza park Miejski. W miejscu dotychczasowej muszli można by wówczas postawić pawilon z restauracją lub kawiarnią oraz wieżą widokową. 

Muszla się zestarzała, ale nie tak, jak inne obiekty w parku Miejskim, którym wiek dodaje szlachetności. Nie wygląda dobrze. Na jej stan mają wpływ powtarzająca się regularnie akty wandalizmu. Miasto dokonuje bieżących napraw, ale w perspektywie kilku najbliższych lat trudno nie myśleć o jej kapitalnym remoncie lub przebudowie.

Ponieważ cały legnicki park Miejski jest objęty ochroną konserwatorką, prezydent nie może przystąpić do modernizacji muszli koncertowej dopóki nie uzgodni projektu z konserwatorem zabytków. Może to być trudne, muszla koncertowa jest bowiem (podobnie jak stadion) ciałem obcym w historycznej tkance parku. Powstała w latach 1975-1976 w miejscu starej winiarni i odbiega charakterem od otoczenia. Konserwatora zabytków łatwiej przekonać do jej rozbiórki niż modernizacji.

Ostatnio prezydent Tadeusz Krzakowski zdecydował się pokazać mieszkańcom kilka koncepcji zagospodarowania tego fragmentu parku i zapytać, co legniczanie o nich sądzą. Pierwsza zakłada budowę nad widownią ażurowych łuków, na których będzie można rozpiąć lekki dach z tkaniny. Na drugiej wizualizacji jest solidniejszy dach wspinający się na scenę niczym gąsienica. W trzecim projekcie muszli koncertowej nie ma – jej miejsce zajmuje  pawilon o lekkiej architekturze z przeszkloną wieżą widokową dla spacerowiczów, którzy chcieliby z góry spojrzeć na fontanny oraz ogród francuski. Gdyby miało dojść do realizacji tego pomysłu, muszla koncertowa zostałaby przeniesiona poza park, w pobliże planowanego Letniego Parku Wodnego Aquafun przy ul. Stromej, gdzie łatwiej będzie dojechać do niej samochodem lub miejską komunikacją.


RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 101 dni temu dnia 13/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 13, 2019 @ 1:59 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →