Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wyszli z domów. Będą kary za naruszenie kwarantanny

Przez   /   30/03/2020  /   No Comments

Większość osób, które w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego zostały objęte kwarantanną, stosują się do jej zasad. Niestety w miniony weekend, legniccy policjanci ujawnili na terenie powiatu legnickiego dwie osoby, które złamały zasady kwarantanny – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. 

Pod dwoma adresami nie zastano osób, które miały przebywać tam na domowej kwarantannie. Ujawnione osoby, które nie zastosowały się do kwarantanny, teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. W takich przypadkach służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości 30 000 zł. Osobom, u których potwierdzono zakażenie, grozi kara roku pozbawienia wolności, jeśli mimo zakazu opuszczą miejsce izolacji.

- Policjanci kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło zostań w domu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich – mówi Jagoda Ekiert.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 241 dni temu dnia 30/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2020 @ 12:18 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jawor-w-finale-konkursu-innowacyjnych-samorządów-1024x681

Najdroższa inwestycja w historii wydatków z budżetu Jawora

Read More →