UM kobiety
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Raport epidemiologiczny dla LGOM (30.03.2020)

Przez   /   30/03/2020  /   No Comments

Z 10 do 14 osób wzrosła przez weekend liczba zarażonych koronawirusem mieszkańców powiatu lubińskiego. W pozostałych powiatach Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego nie zdiagnozowano nowych zachorowań. Przybywa osób na kwarantannie.

 

Powiat legnicki: Stan na godzinę 14. Na terenie powiatu legnickiego nie ma nowych przypadków wykrycia koronawirusa. Od początku epidemii Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna przeprowadziła 130 testów pod kątem SARS CoV-2. Wyniki 17 z nich nie zostały jeszcze przesłane z laboratorium. Dwa testy dały wynik dodatni. Zarażeni mieszkańcy powiatu legnickiego to hospitalizowana od 15 marca 66-letnia mieszkanka gminy Legnickie Pole i 66-letni mężczyzna, który zmarł w piątek we Wrocławiu (od lutego przbywał w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie najprawdopodobniej zaraził się koronawirusem). W porównaniu z danymi sprzed trzech dni nieznacznie zmniejszyła się grupa osób poddanych kwarantannie (z 407 do 383). Nadzorem epidemiologicznym jest objętych 28 mieszkańców powiatu.

Powiat lubiński: Do 14 wzrosła liczba mieszkańców powiatu lubińskiego, u których zdiagnozowano zarażenie koronawirusem SARS CoV-2. To trzy kobiety i mężczyzna z Lubina. Wszyscy mieli kontakt z osobą, u której wcześniej wykryto COVID-19. Ich stan kliniczny jest określany jako dobry. Przebywają w izolacji domowej. 9 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zarażenia SARS CoV-2. 345 mieszkańców powiatu lubińskiego jest objętych kwarantanną. Nie ma nikogo objętego nadzorem epidemiologicznym.

Powiat złotoryjski: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi informuje, że do dnia 30 marca 2020 r., do godz. 14:30, na terenie powiatu złotoryjskiego nie stwierdzono potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Od 1 mieszkańca powiatu pobrano wczoraj próbkę do badań. Obecnie sanepid czekam na wyniki badań próbek pobranych od 5 osób. Kwarantanną domową objęto 16 osób. Są to osoby, od których pobrano próbki w związku z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 oraz pozostali domownicy mający styczność z tymi osobami. Dodatkowo kwarantanną domową objęto 155 osób, w związku z przekroczeniem granicy państwowej i wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po 15 marca br.

Powiat jaworski: Od początku epidemiii nie potwierdzono żanego przypadku zarażenia koronawirusem na terenie powiatu jaworskiego. W kwarantannie przebywa 179 osób, najwięcej w gminach Jawor (69) i Bolków (64).

Powiat polkowicki: Brak nowych potwierdzeń zarażenia  u mieszkańców powiatu polkowickiego. Jedynymi pacjentami z COVID-19 pozostają 2 osoby z gminy Grębocice hospitalizowane we Wrocławiu – jedna to 76 kobieta, drugi to pracownik PeBeka.  Zmalała liczba osób objętych kwarantanną. Obecnie do rzebywanua w domach jest zobowiązanych 265 osób.

Powiat głogowski: Stan na godzinę 13.30. Z terenu powiatu głogowskiego pochodzą trzy osoby zarażone koronawirusem. To dwie młode kobiety, jeden mężczyzna w średnim wieku. Wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt, zostały odizolowane. Przez weekend nie wykryto żadnego nowego przypadku COVID-19. Kwarantanną domową jest objętych 259, a nadzorem epidemiologicznym 47 osób.

RYC. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 241 dni temu dnia 30/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2020 @ 2:57 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jawor-w-finale-konkursu-innowacyjnych-samorządów-1024x681

Najdroższa inwestycja w historii wydatków z budżetu Jawora

Read More →