PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wystawa “Gmina Zagrodno z Pasją” w Zamku Grodziec

Przez   /   13/08/2020  /   4 Comments

 

Już 17 sierpnia 2020 w malowniczym Zamku Grodziec odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy rękodzielniczej. „Gmina Zagrodno z pasją” to projekt, który ma przede wszystkim aktywizować mieszkańców do dzielenia się swoją pasją, emocjami i zachęcać do bliskich spotkań ze sztuką i lokalną kulturą.

Zacięcie artystyczne, kreatywność oraz wyobraźnia to cechy lokalnych twórców – mieszkańców, którzy podzielą się swoją rękodzielniczą pasją i artystycznymi spostrzeżeniami.
Wernisaż wystawy odbędzie się 17 sierpnia, o godzinie 17:00 w Zamku Grodziec. Wstęp zarówno na wernisaż, jak i wystawę jest wolny. Prace będzie można oglądać do końca sierpnia.
Organizatorami wydarzenia są Zamek Grodziec i Gmina Zagrodno.

Na wystawie zaprezentowane zostaną  prace Pati Dubiel, Małgorzaty Sucheckiej,  Barbary Szczygielskiej oraz Pauliny Kuźniar.

Pati Dubiel – artystka szkła
Ukończyła studia w Krośnie w 1997 roku, a w 2003 roku we Wrocławskiej Akademii Sztuki na wydziale Ceramiki i Szkła. Otrzymała dwa stypendia: w 2003 roku od Klubu Kiwanis Wratislavia i w 2004 roku od Glasstudio Borowski. Brała udział oraz organizowała różnego rodzaju konkursy, warsztaty i seminaria, m.in.: Karkonoskie Dni Szkła (2005), Hot Glass Art (2008), warsztat z pracy ze szkłem w BB Gallery (2007).
W 2013 roku założyła galerię sztuki Versus (www.versusgaleria.pl). Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw artystów z regionu, Polski i zagranicy.

Małgorzata Suchecka – malarka

W 2015 roku obroniła dyplom Magistra Sztuki na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, kierunek malarstwo w pracowni profesora AJD Janusza Rafała Głowackiego.
„Bycie artystą nie oznacza zawłaszczanie sobie wszelkich praw do wszystkiego. Bycie artystą jest zderzaniem się ze współczesną rzeczywistością, która nie jest prosta. Zderzenie własnej wrażliwości, aby nie zwariować wręcz przeciwnie, aby wydobyć piękno. Twórczość jest przywilejem artysty a nade wszystko wyzwoleniem.”

Barbara Szczygielska – twórczyni projektów techniką powertex
Miłośniczka książek, wielbicielka mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” i jego bohaterki Zosi. Twórczyni, która właśnie w książkach odnajduje emocje i inspiracje.
„Gdy zainteresowałam się losami zbiorów Osollineum — przede wszystkim rękopisem „Pana Tadeusza” odnalezionym w Zagrodnie —  postanowiłam kupić figurkę Zosi. W internecie zobaczyłam ciekawą figurkę anioła. Napisałam z prośbą o stworzenie mickiewiczowskiej bohaterki. W odpowiedzi dostałam zaproszenie na warsztaty do Głogowa. Tak zaczęła się moja przygoda z rękodziełem.”
Regularnie bierze udział w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Iwańską we Wrocławiu, gdzie realizuje projekty techniką powertex.

Paulina Kuźniar – rysowniczka
Twórczyni, która stoi na początku swojej artystycznej drogi. Nastolatka, dla której najważniejszym hobby jest rysunek. Pasja jednak niejedno ma imię, a rysowniczce nie można odmówić wszechstronności. Poza domem z zaangażowaniem oddaje się swojej drugiej – tym razem sportowej – pasji i wyczynowo jeździ na deskorolce. Jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach.

Źródło: Urząd Gminy w Zagrodnie

FOT. PIXABAY.COM, RYC. URZĄD GMINY W ZAGRODNIE

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 40 dni temu dnia 13/08/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 18, 2020 @ 8:00 am
 • W dziale: kultura

4 komentarze

 1. lustrator pisze:

  A co nie ma ich? To kuriozalne>>.to to kuriozalne ale mozesz na szybko zmontowac ekipe..Na przyklad pieczenie ciasteczek przez pania basie.
  wydumane koncerty na które sprzedaje się 30 biletów.>>>teraz nawet dziubdziusiu na tercet egzotyczny przychodzi 10. Spusc spodnie pokaz du…e to ktos przyjdzie.Albo daj lepszy pomysł.

 2. Wielbiciel zamku pisze:

  A co nie ma ich? To kuriozalne. Więc jaka tu integracja i promocja? To jak wydumane koncerty na które sprzedaje się 30 biletów. Niedługo zamek pójdzie z torbami.

 3. lustrator pisze:

  a konkretnie dziubdziusiu… ktorzy?

 4. Wielbiciel zamku pisze:

  4 wystawców. Gdzie rekodzielnicy z gminy? Zmarnowane idea wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

drab-014-1024x681

Magda Drab uhonorowana pierwszym Złotym Prologiem

Read More →