um_szol
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wypił alkohol, zażył narkotyki i wyjechał na drogę

Przez   /   31/01/2017  /   No Comments

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali 37-letniego kierowcę, który wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Na domiar złego, zatrzymany kierowca prowadził pojazd pod wpływem środka odurzającego. O dalszym losie mężczyzn decydować będzie sąd.
Wczoraj o godzinie 8.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Toyota, którego kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Legnickie Pole. W trakcie wykonywanych czynności na ulicy Tulipanowej, policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających lub alkoholu, funkcjonariusze przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz narkotesterem. Wynik potwierdził przypuszczenia policjantów. Mężczyzna prowadził pojazd mając 0,2 promila, wynik narkotestera wskazywał na zażycie narkotyków. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających 37-latek może trafić do więzienia na 2 lata. Ponadto, kierowcy grozi wysoka kara grzywny do 5000 złotych, a na jego koncie dodane zostanie 10 punktów karnych. Przypomnijmy, że w takim przypadku sprawcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów od sześciu miesięcy do trzech lat.

Źródło: Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1488 dni temu dnia 31/01/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2017 @ 10:48 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC1783-1024x5732

Radni, strażacy i hejt. Bój o wóz bojowy dla Grodźca

Read More →