BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zwyczajna niezwyczajna. Legniczanka, która pomogła

Przez   /   31/01/2017  /   1 Comment

Ta legnicka historia bezinteresownej życzliwości od kilku dni porusza regionalne i krajowe media. Starsza kobieta poruszała się z trudem. Wielu mijało ją obojętnie. Pomocną dłoń wyciągnęła tylko jedna z legniczanek.

Taką scenę zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Dochodząca powoli do Rynku kobieta o lasce miała trudności z poruszaniem się. Przechodnie nie reagowali. Mijali ją obojętnie. Z pomocą staruszce przyszła kobieta w czerwonym płaszczu. Później okazało się, że to pani Aneta Wańkowicz, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 7.
- Zrobiłam tylko to, co powinnam. Nie czuję się żadną bohaterką. Gdybym zachowała się inaczej, jak mogłabym patrzeć w oczy moich dzieci czy uczniów w szkole – skromnie mówiła pani Aneta w rozmowie z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim, który zaprosił ją, by podziękować za ten prosty, a jednocześnie wspaniały gest.
- To dla mnie wyróżnienie, że mogę pani uścisnąć dłoń i podziękować – powiedział prezydent. – W dzisiejszym świecie pani zwyczajne zachowanie jest po prostu nadzwyczajne.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

FILM YOUTUBE.pl/ STRAŻ MIEJSKA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1448 dni temu dnia 31/01/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2017 @ 4:58 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. agnes pisze:

    Pani Wańkowicz dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

414-70920

47-latek pojechał wymienić koło. Miał 4 promile alkoholu

Read More →