PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wychowawcy z przedszkoli dostaną większy dodatek

Przez   /   29/10/2019  /   1 Comment

Dzięki uporowi radnego Macieja Kupaja wychowawcy grup z legnickich przedszkoli będą traktowani tak samo jak wychowawcy klas w szkołach. Rada miejska zmieniła swą decyzję sprzed miesiąca i postanowiła, że wszystkim należy się dodatek w wysokości 300 złotych miesięcznie.

Miesiąc temu radni przyjęli prezydencki projekt uchwały ustalającej wysokość dodatków za wychowawstwo. Zróżnicowano w nim wysokość dodatku dla wychowawców w zależności od tego, czy pracują w szkole, czy w przedszkolu. W szkołach miał on wynosić 300 złotych, w przedszkolach tylko 150 zł, bo – jak uzasadniono – grupą przedszkolaków zajmuje się 2 wychowców. Radny Maciej Kupaj od początku uważał, że to złe rozwiązanie, ale we wrześniu został przegłosowany. Nie złożył broni i na październikową sesję przyniósł projekt uchwały, który wprowadza jednakową stawkę w szkołach i przedszkolach: 300 złotych.  Uchwała przeszła stosunkiem głosów 10 za, 9 przeciw przy jednym głosie wstrzymującym.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Rudolf pisze:

    Słuszna decyzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →