Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wojewoda: Rada Miejska Ścinawy złamała prawo

Przez   /   28/10/2019  /   No Comments

Wojewoda dolnośląski uznał za zasadną skargę na działalność Rady Miejskiej w Ścinawie. W połowie lipca niepełnosprawny mieszkaniec zwrócił się do niej o pomoc w rozwiązaniu mieszkaniowych kłopotów. Jego wniosek pozostał nierozpatrzony, nieprzedstawiony na forum rady ani komisji, pozostawiony bez odpowiedzi. Zdaniem wojewody, rada łamie prawo.

Pan Dariusz stara się o przydział mieszkania z zasobów komunalnych. Jest osobą niepełnosprawną o znacznym stopniu niepełnosprawności. Żyje skromnie z żoną i córką w popegeerowskim budynku w Grzybowie, nieprzystosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej – bez łazienki, bez ciepłej wody, z prowizoryczną toaletą. Gmina raz mu odmówiła, powołując się na sztywne – tzw. nie uwzględniające takich szczególnych sytuacji – zasady przydziału mieszkań komunalnych. 16 lipca pan Dariusz zgodnie z przysługującym mu prawem odwołał się od tej decyzji do Rady Miejskiej w Ścinawie. I czekał na reakcję. Ponieważ nie dostał żadnej odpowiedzi, 3 października poskarżył się wojewodzie na zaniedbanie, nienależyte wykonywanie obowiazków przez radę i naruszenie przepisów Ustawy o samorządzie gminnym, Statutu Gminy Ścinawa oraz Kodeksu postępowania administracyjnego. Wojewoda częściowo przyznał rację mieszkańcowi Grzybowa.

FOT. DUW.GOV.Pl

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 333 dni temu dnia 28/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 28, 2019 @ 3:41 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fundamenty-szubienicy-fot-maksym-mackiewicz

Złotoryja. Miasto szykuje szubienicę dla turystów

Read More →