schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

WSA stanął po stronie wojewody i wójt Zagrodna

Przez   /   02/12/2020  /   6 Comments

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił dziś zażalenie na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody dolnośląskiego, który uznał za nieważną uchwałę Rady Gminy Zagrodno z 29 maja 2020 r. o pozbawieniu Karoliny Bardowskiej mandatu wójta.

- W związku z tym rozstrzygnięcie wojewody dolnośląskiego pozostaje w obrocie – poinformowała nas sędzia Mirosława Rozbicka-Ostrowska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.

29 maja 2020 r. skonfliktowana z wójt Karoliną Bardowską rada gminy podjęła uchwałę o wygaśnięciu jej mandatu. Za pretekst wykorzystano fakt, że po wygraniu wyborów wójt nie pozbyła się w ustawowym terminie nadmiaru udziałów w spółce Vox Logistics, jak nakazuje Ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Karolina Bardowska dopełniła tego wymogu z nieznacznym, kilkutygodniowym, opóźnieniem, które wynikało z wycofania się oferenta z transakcji.

Uchwała pozbawiająca ją mandatu została uznana przez wojewodę dolnośląskiego za nieważną. Jego zdaniem, “stwierdzenie wygaśnięcia mandatu wójta byłoby sankcją nadmierną i nieproporcjonalną w stosunku do okoliczności i wagi dokonanego naruszenia”.W uzasadnieniu swego rozstrzygnięcia nadzorczego wojewoda zwracał  też uwagę na złamanie procedury, jakiego dopuściła się Rada Gminy Zagrodno podejmując sporną uchwałę. Chodziło mu o to, że wbrew przepisom przed głosowaniem rada nie umożliwiła pani wójt złożenia wyjaśnień. Ten argument przywołał też w dzisiejszym wyroku WSA we Wrocławiu, rozpatrując zażalenie Rady Gminy Zagrodno na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.

TUTAJ LINK DO WYROKU WSA WE WROCŁAWIU

Wyrok jest nieprawomocny.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

6 komentarze

 1. lustrator pisze:

  a obcy to dwa domy dalej czy moze za miedza czy calkiem za granica?

 2. gość pisze:

  Obcy – nie do cze kanie

 3. lustrator pisze:

  wszyscy wiemy ale nie wiemy czy stare pierdoly przywrocily wynagrodzenie Wojt po zlosliwej obnizce. Tak generalnie wyrzucic stare pierdoly ktorym pozostalo w pamieci to ze kiedys cos potrafili i ciagle im sie wydaje ze cos nadal potrafia i wybrac kobiety.One sobie poradza wlacznie z tymi ktore sa obecnie a ktore sa zdominowane przez tych starych prykow i paru ambicjonalnych …..ów

 4. W pisze:

  Wszyscy wiedzą jak to się odbyło, w dodatku ten artykuł sekundy po sprawie .

  Już wkrótce mieszkańcy odżyją

 5. Leszek pisze:

  Te nasze dziadki i tak nie uznają tego wyroku Oni mają swoje wyroki Sąd Sądem a sprawiedliwość po naszej stronie.

 6. lustrator pisze:

  no to dziadki zgarbia sie jeszcze bardziej….do ziemi. Mozna natomiast zapytac czy jeszcze pamietaja ŁO CO CHODZI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

143360827_3919685134749247_4563274587887645334_o

Którędy mają biec A4 i S5? Oto głos 8 prezydentów miast

Read More →