Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wrócił do domu na lawecie, bo wyjechał “po kielichu”

Przez   /   22/06/2022  /   No Comments

W środku nocy drogówka zatrzymała w centrum Lubina pijanego kierowcę z powiatu złotoryjskiego.  Mężczyzna raczył się alkoholem z kumplem, a potem siadł za kierownicę swego forda i ruszył do domu. Jak podkreśla asp. sztab. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, pijani kierowcy są przyczyną wielu tragedii. – Na drodze tego mężczyzny na szczęście stanęli funkcjonariusze, którzy uniemożliwi mu dalszą jazdę.

- Patrol ruchu drogowego na ulicy Paderewskiego zauważył kierującego samochodem osobowym marki Ford. Była godzina 3. w nocy opowiada asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowa lubińskiej komendy. – Kiedy policjanci podeszli do mężczyzny siedzącego za kierownicą tego pojazdu, od razu wyczuli woń alkoholu.

Funkcjonariusze sięgnęli po alkomat, który potwierdził ich przypuszczenia. Kierowca, 46-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Tłumaczył się, że odwiedzał znajomego i trochę wypili.

- W takim stanie wsiadł “za kółko” swojego auta. Po spotkaniu z drogówką, do domu wrócił lawetą – dodaje Sylwia Serafin. – Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu 46-latkowi prawo jazdy. Teraz jego los leży w rękach sądu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 22/06/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 22, 2022 @ 11:37 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →