schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sukces legnickiego pogotowia na zawodach w Opolu

Przez   /   22/06/2022  /   No Comments

Ekipa z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy w składzie Marcin Jawor, Patryk Radzięta, Kamil Nowak zdobyła II miejsce w Opolskich Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

I Opolskie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Opole 20-22.06.2022 dobiegły końca. Pogotowie Ratunkowe w Legnicy wystawiło do rywalizacji w konkurencjach trzy zespoły: ZRM Legnica (numer startowy 19), ZRM Polkowice (nr 20) i ZRM Lubin (nr 21).

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w dwóch zadaniach nocnych i jednej konkurencji z BLS organizowanej przez firmę Paramedica Polska. ZRM Legnica (nr 19) w składzie Marcin Jawor, Patryk Radzięta, Kamil Nowak po pierwszym dniu Mistrzostw okazali się najlepszą drużyną zadania „Przez żołądek do serca”, w którym to musieli zmierzyć się z nagłym zatrzymaniem krążenia u 17-to miesięcznego dziecka z hipoglikemią i wyniszczeniem. Podczas zadań dziennych w drugim dniu Mistrzostw zawodnicy z Legnicy zmierzyli się z realną sytuacją zagrożenia zdrowia i życia udzielając pomocy medycznej mężczyźnie, który spadł z wysokości. Za profesjonalną i godną naśladowania postawę Organizatorzy Mistrzostw nagrodzili Nasz Zespół dodatkową nagrodą.

W klasyfikacji końcowej ZRM Legnica (nr 19) zajął na podium II miejsce! ZRM Lubin (nr 21) miejsce 18 uzyskując ex aequo 189 punktów z zespołami zajmującymi miejsca 15, 16 i 17 wyprzedzając ZRM Polkowice (nr 20) jednym punktem, którzy to finalnie ulokowali się na 19 pozycji.

Źródło: Zespoły Ratownictwa Medycznego Legnica

FOT. ZESPOŁY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 22/06/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 22, 2022 @ 1:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →