AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wkrótce nowe drogi w rejonie ul. Wrocławskiej

Przez   /   27/02/2015  /   No Comments

Niebawem rozpocznie się budowa drogi dojazdowej wraz z chodnikami i parkingami do nowej siedziby Urzędu Skarbowego przy ul. Wrocławskiej. Przetarg na tę inwestycję wygrała jedna z legnickich firm, która 6 marca przejmie plac budowy.

Inwestycja „Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską – Zieloną i ul. Jordana – Orła Białego w Legnicy” połączy gmach Urzędu Skarbowego z miejskim układem komunikacyjnym. W ramach tego zadania zostanie zbudowany asfaltowy pas zjazdu z ul. Wrocławskiej o długości 55 metrów i szerokości jezdni 3,5 m. Dalej w kierunku ul. Jordana powstanie nowa ulica z kostki betonowej o długości 220 metrów (szerokość jezdni 6 m). Zbudowane będą obustronne chodniki z kostki (szerokość 2-2,75 m). Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstaną 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych). Na parkingu przy ul. Jordana będą kolejne 22 miejsca postojowe.

W przetargu na wykonanie tych prac uczestniczyło 8 firm. Zwycięska zaoferowała cenę 1 mln 86 tys. zł. Jak już wspomnieliśmy, 6 marca zostanie przekazany plac budowy. Prace mają się zakończyć do 30 lipca. Teren ten objęty jest nadzorem archeologicznym. Podczas robót może dojść do różnych odkryć, tak jak to było np. podczas przebudowy ul. Wrocławskiej. Takie ewentualne niespodzianki mogą niestety wydłużyć termin zakończenia prac i zwiększyć ich koszty.

Kolejnym etapem tej inwestycji będzie budowa drogi na odcinku od Urzędu Skarbowego w kierunku al. Orła Białego. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2768 dni temu dnia 27/02/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2015 @ 6:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →