Kraina

Wielki sukces legniczan na mistrzostwach Europy

Przez   /   14/10/2019  /   No Comments

Aż czternaście medali wywalczyli startujący w barwach narodowych reprezentanci Legnickiego Klubu Taekwon–do na mistrzostwach Europy w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina). Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową, wyprzedzając Norwegię i Rumunię. W mistrzostwach rywalizowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 30 państw.

W kadrze naszego kraju walczyło ośmiu legniczan.
Seniorzy:
Maciej Żuk - wywalczył dwa srebrne medale w drużynowych walkach i testach siły oraz brąz w drużynowych układach,
Magdalena Kisiel – brązowy medal w walkach do 56 kg oraz srebrny w drużynowych walkach i testach siły,
Wioletta Hanisch – srebrny medal w walkach pow. 75 kg i srebro w drużynowych testach,
Kamila Kolanowska – brąz w walkach pow. 75 kg
Juniorzy:
Monika Kowalczyk – brązowy medal w walkach do 65 kg oraz złoty medal w drużynowych walkach i technikach specjalnych,