600 biegaczy wystartowało w Legnickim Półmaratonie

Przez   /   07/10/2019  /   No Comments

Legniczanin Rafał Bardziński zwyciężył w niedzielę (6 października ) w VIII Legnickim Półmaratonie. Wśród pań najlepszy czas uzyskała wrocławianka Danuta Piskorowska. Na dystansie o połowę krótszym, czyli I Legnickiej Dziesiątce, wygrał także legniczanin Artur Gułaj, a wśród pań – złotoryjanka Anna Ficner. Bieg ukończyło na obu dystansach ponad 600 zawodniczek i zawodników.

W Legnickim Półmaratonie na dystansie 21 097 m rywalizowało około 400 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. Zwyciężył 32–letni legniczanin Rafał Brudziński z czasem 1 godz. 15 min. 14 s. Kolejne miejsca zajęli złotoryjanin Marcin Pawłowski (01:16:24) i Czech Wojciech Groń (01:17:11). Wśród pań najszybciej finiszowała wrocławianka Danuta Piskorowska (01:30:55), przed Eweliną Łozowską (01:31:52) i Kamilą Żołędziewską (01:32:35 ).

W Legnickiej Dziesiątce zwyciężył Artur Gułaj (34 min.) przed Patrykiem Sarżyńskim (35:04) i Przemysławem Stempnikiem (35:15). Najlepsza z pań, Anna Ficner, przebiegła ten dystans z czasem 37:45. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Masłowska (38:07), a trzecie Emilia Liputa (38:44).

Po raz pierwszy w historii legnickiego półmaratonu biegacze rywalizowali na typowo miejskiej trasie. Wystartowali z placu Meisslera i dalej biegli ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi samymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim.

Spikerem legnickiego święta biegowego był Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Tegoroczny bieg był też inny niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 1663 dni temu dnia 07/10/2019
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 7, 2019 @ 1:41 pm