Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wiceprezydent Dorota Purgal odchodzi na emeryturę

Przez   /   29/01/2018  /   No Comments

Dorota Purgal przyszła na sesję Rady Miejskiej w Legnicy, aby się pożegnać.  Po 16 latach bycia wiceprezydentem Legnicy odchodzi na  emeryturę. Głos jej drżał, kiedy dziękowała radnym za współpracę i życzyła im, by nie zapominali, że są tu dla mieszkańców Legnicy.

Formalnie do wczoraj Dorota Purgal była jeszcze wiceprezydentem Legnicy, choć od grudnia przebywała na urlopie i  przez kilka tygodni  nie pojawiała się już w ratuszu. Dla Tadeusza Krzakowskiego stanowiła ogromne oparcie,  trwając u jego boku odkąd tylko w 2002 roku objął urząd prezydenta. Prowadziła jego wszystkie kampanie wyborcze – wszystkie  cztery zwycięskie. Należała do wąskiego grona najbardziej zaufanych ludzi prezydenta. Przez minione 15 lat dała się poznać, jako świetny fachowiec od oświaty i spraw społecznych – wydziałów, które nadzorowała.  Zawsze kompetentna, przygotowana, gotowa do rzeczowej odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Potrafiła konsekwentnie bronić swoich racji, przez co w obozie opozycji uchodziła za twardego przeciwnika. Ale dziś, gdy przed uczestnikami sesji Rady Miejskiej Legnicy podsumowywała  swe zawodowe życie, jej głos drżał i lekko się załamywał:

- Dla miasta i jego mieszkańców przepracowałam 30 lat. Najpierw przy organizowaniu i zarządzaniu miejską służbą zdrowia, później, już w ratuszu, zajmując się oświatą, kulturą i sportem – mówiła pani wiceprezydent. – Bardzo wiele się nauczyłam. Był to czas wielkiego wysiłku, ale i ogromnej satysfakcji. Mam nadzieję, że dobrze przysłużyłam się mieszkańcom i samorządowi.

Prezydent Tadeusz Krzakowski nie ujawnia, kto będzie następcą Doroty Purgal. W medialnych spekulacjach najczęściej wymieniane jest nazwisko wicedyrektora wydziału oświaty, kultury i sportu Zbigniewa Rutki.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1085 dni temu dnia 29/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 29, 2018 @ 3:30 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-70917

Pies wytropił wandala, który zniszył policyjne radiowozy

Read More →