AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złodzieje nakryci w wersalce. Nogi im się nie zmieściły

Przez   /   29/01/2018  /   No Comments

Kobieta i mężczyzna okradli jeden ze sklepów w Lubinie. Uciekając przed pościgiem weszli do cudzego mieszkania i ukryli się w wersalce.  Skrzynia okazała się ciasna, więc kiedy policjanci weszli do pokoju od razu zauważyli wystające z wersalki męskie nogi. – Co pan tam robi? – zapytali. Złodziej do końca trzymał fason: – Szukam pościeli – wyjaśnił poważnie. 

 

- Już nie musiał nic szukać – puentuje tę historię asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Dla niego oraz kobiety policjanci  zapewnili łóżka wraz z pościelą w policyjnym areszcie.

Zanim zostali nakryci w wersalce, złodzieje pojawili się w jednym z lubińskich sklepów. Zabrali bluzę oraz spodnie i wyszli bez płacenia za towar. Dostrzegł ich jednak inny mężczyzna i ruszył w pościg. Uciekali przed nim przez dwa osiedla. Nie odpuścił. Myśleli, że uśmiechnęło się do nich szczęście, gdy wszedłszy do jednej z klatek dostrzegli niedomknięte przez nieostrożną lokatorkę drzwi do jednego z mieszkań. Wślizgnęli się do środka i przekręcili zasuwę.

Ścigający powiadomił dyżurnego lubińskiej policji, a ten na miejsce skierował funkcjonariuszy z wydziału prewencji. – Gdy weszli do wskazanego mieszkania,k jego właścicielka oświadczyła, że ma nieproszonych gości, którzy nie chcą wyjść, bo ściga ich policja – opowiada Jan Pociecha.

Złodzieje szukali w wersalce pościeli, więc pewnie zamierzali zostać na dłużej. Funkcjonariusze nie pozwolili im się jednak rozgościć. Zatrzymani to 34-letni mieszkańcy Lubina. Odpowiedzą przed sądem za kradzież oraz naruszenie miru domowego. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, ze mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności.

FOT. PIXABAY.COM/PAINTEDFEET01

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1092 dni temu dnia 29/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 29, 2018 @ 3:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →