um_szol
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

13-miesięczne dziecko połknęło tabletkę ecstasy

Przez   /   29/01/2018  /   1 Comment

13-miesięczny chłopczyk stracił przytomność po tym, jak wykorzystując nieuwagę dorosłych połknął wyszperaną w torebce cioci tabletkę ecstasy. W ciężkim stanie trafił do legnickiego szpitala. Żyje dzięki szybkiej interwencji lekarzy. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem.  Gdy chłopiec został przywieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy był w ciężkim stanie, ale samodzielnie oddychał. Malcem zajął się neonatolog, doktor Wojciech Kowalik ze swym zespołem. – Dziś jest już wszystko dobrze. Odpoczywa i za kilka dni będzie mógł zostać wypisany do domu – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy szpitala.

Lekarze nie potrafią powiedzieć, czy przyjęcie tak dużej dawki narkotyku przez 13-miesięczne dziecko będzie miało wpływ na jego zdrowie w przyszłości. Tabletka ecstasy przypomina pudrowy cukierek – ma często kształt kolorowych krążków, trójkącików, serduszek, buziek, misiów itd., Jest syntetycznym analogiem amfetaminy i meskaliny – z jednej strony wykazuje działanie stymulujące układ nerwowy (podobnie jak amfetamina), z drugiej posiada właściwości psychodeliczne (podobnie jak meskalina). Substancja aktywna w preparatach ecstasy to 3,4-metylenodioksymetamfetamina (MDMA).

Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn i kobietę, która nosiła w torebce tabletkę ecstasy.

FOT. PHARMA CARE LPP

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1134 dni temu dnia 29/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 29, 2018 @ 12:46 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. rafał_koń pisze:

    Co się dzieje z tym światem. Coraz młodsi sięgają po narkotyki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Chochoł polski

Read More →