Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Grodziec wabi tajemnicami i skarbami von Dirksena

Przez   /   14/02/2023  /   No Comments

Zamek Grodziec uruchomił sprzedaż biletów na weekend inspirowany jedną z najbardziej tajemniczych historii związanych z tym miejscem. Dokładnie 78 lat temu grupa oficerów Abwehry potajemnie dostała się na zajęty przez Sowietów zamek, by wyrwać z rąk NKWD hrabiego Herberta von Dirksena, byłego ambasadora III Rzeszy w Tokio, Londynie i Moskwie. 

Mariusz Garbera, kasztelan zamku Grodziec, po raz kolejny zaprasza chętnych do podróży w czasie. Tym razem w przeszłość nie tak odległą, jak wcześniej, ale bardzo zagadkową i pobudzającą wyobraźnię.

Mroczny czas końca wojny. Rusza rosyjska ofensywa, a hrabia von Dirksen rozmyśla nad tym, jak uchronić zdeponowane w salach zamku Grodziec skarby… Czy ambasadorowi III Rzeszy udało się przechytrzyć Sowietów? Gdzie podziały się bezcenne zabytki?

Czy szczęście sprzyja zuchwałym, będzie się można przekonać podczas “Nocnego zwiedzania zamku Grodziec”, które odbędzie się 25 lutego 2023 r. o godz. 18:30.  Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety (50 zł) można zarezerwować telefonicznie (tel. 504 051 022), mejlowo (rezerwacje@grodziec.net) lub poprzez stronę internetową https://abilet.pl/wydarzenie/nocne-zwiedzanie-zamku-grodziec-tajemnice-i-skarby-hrabiego-von-dirksena-9915

Na tym nie koniec atrakcji. W sobotę 25 lutego i niedzielę 26 lutego na zamku gościć będzie Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna ’39-’45. Dla turystów, którzy w tym czasie odwiedzą zabytkową warownię, przewidziano dwie inscenizacje historyczne (walka o zamek – 25 lutego o godz. 14 i 26 lutego o godz. 12) oraz wystawę umundurowania, oporządzenia i uzbrojenia żołnierskiego wojsk USA, niemieckich i Ludowego Wojska Polskiego (25 lutego, godz. 12-18). Obowiązują zwykle bilety wstępu na zamek.

Więcej: Jak Niemcy wykradli NKWD ambasadora z Grodźca

RYC. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →