Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica. Rusza wypożyczalnia skuterów miejskich

Przez   /   16/09/2019  /   No Comments

Wrocławska wypożyczalnia skuterów miejskich rozpoczyna działalność w Legnicy. Skutery są dostępne już od dziś (16 września). Na placu Słowiańskim czekają na użytkowników.

GoScooter to dolnośląski operator autorskiego systemu scooter-sharing. Firma od 2018 roku dostarcza wrocławianom usługi transportowe w postaci sieci współdzielonych skuterów dostępnych za pomocą aplikacji. Jednak na tym firma nie kończy swoich planów. 16 września do Legnicy trafiło 10 zielonych, elektrycznych skuterów, którymi mieszkańcy będą mogli się poruszać na terenie miasta. Strefa usługi będzie obejmowała całe centrum miasta.
Od południowej strony będzie kończyła się przy samej autostradzie A4, od strony zachodniej będzie ograniczona ul.Złotoryjską i potokiem Białka. Na północy będzie można dojechać aż na Piątnicę, natomiast od wschodu obejmie praktycznie całe Piekary Wielkie.


Jak wypożyczyć skuter? To nic trudnego! Wystarczy ściągnąć aplikację GoScooter na swój telefon, można ją znaleźć w sklepach Google Play i App Store. Następnie należy zarejestrować konto, wybrać metodę płatności (dostępne prepaid oraz płatność za każdy przejazd z osobna) i…to wszystko! Skutery można znaleźć w aplikacji. Obszar strefy, w której można zaparkować skuter po zakończonym przejeździe jest wyznaczony za pomocą
zielonej strefy, co również można sprawdzić za pomocą telefonu.
- Staramy się dotrzeć do mieszkańców mniejszych miast, niż Wrocław, ponieważ widzimy duży potencjał w na całym Dolnym Śląsku. Legnica jest idealnym miastem na tego typu usługę. Tak samo jak we Wrocławiu, mieszkańcy będą od teraz mogli korzystać z nowoczesnego i ekologicznego środka transportu jakim są nasze skutery. Liczymy na to, że zostaną ciepło przyjęte i od przyszłego sezonu będziemy mogli stawiać razem kolejne kroki jako coraz większa sieć GoScooter – mówi prezes firmy Scoot4r, operatora systemu GoScooter, Przemysław Prząda.
Cena za przejazd to 0,69zł/min. Minimalna opłata za przejazd wynosi 3 zł. Skuter można sobie zarezerwować i zaparkować w cenie 0,09zł/min. Każdy jednoślad wyposażony jest w kask. Do Legnicy GoScooter wprowadza 10 maszyn, które można wypożyczać za pomocą aplikacji.

Źródło: GoScooter

FOT. GOSCOOTER

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →