Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

13-latek z Chojnowa walczy z synem prezydenta Czeczenii

Przez   /   16/09/2019  /   No Comments

Jakub Grudziński, trzynastoletni wychowanek klubu bokserskiego Champion z Chojnowa, wyjeżdża ze swym trenerem Arkadiuszem Lewandowskim do Czeczenii na galę boksu zawodowego. Między pojedynkami zawodowców zaplanowano jego walkę z Ahmadem Kadyrowem, synem prezydenta Czeczenii. Ojciec chłopaka Ramzan Kadyrow słynie z zamiłowania do sportów walki.

 

Jakub i Ahmad są rówieśnikami, obaj mają po trzynaście lat i obaj kochają boks. Jakub Grudziński trenuje ten sport od roku. Jest wychowankiem Arkadiusza Lewandowskiego. – To mocny , świetnie zapowiadający się zawodnik – mówi trener trzynastolatka.

Młody bokser i jego trener wyjeżdżają do Czeczenii na specjalne zaproszenie prezydenta Ramzana Kadyrowa.

Ramzan Kadyrow  ma dziewięcioro dzieci. Ahmad jest najstarszym z trójki synów. Wszyscy trzej chłopcy walczyli w klatkach, gdy w 2016 roku prezydent Czeczenii urządził w Groznem dziecięcy turniej MMA, by uczcić swoje 40-te urodziny.  10-letni wówczas Ahmad znokautował przeciwnika w 14 sekund i, podobnie jak bracia, wygrał.

Arkadiusz Grudziński, znając możliwości swojego podopiecznego, przypuszcza, że tym razem to Ahmad zejdzie z ringu pokonany.

Gala odbędzie się w czwartek 19 października o godz. 19.

FOT. ARKADIUSZ LEWANDOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →