schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Jaworze Amor znowu tryska w parku z 33 dysz

Przez   /   30/04/2021  /   No Comments

Nasza fontanna w Parku Miejskim, po 133 latach od jej uruchomienia w 1888 r,. od dziś ponownie cieszy nas swoim urokiem. To pierwsza miejska fontanna odrestaurowana i przywrócona do użytku dla mieszkańców Jawora.

W jej centralnym punkcie dumnie prezentuje się Amor z delfinem jako nawiązanie do poprzedniego, który zdobił misę fontanny. Mitologiczne postacie Amora i Delfina oznaczają synergię miłości i natury i idealnie wpasowały się w krajobraz parku. Chcieliśmy zachować w jak największym stopniu wierne odzwierciedlenie poprzedniej fontanny dodając nowoczesne akcenty w postaci świateł i kielicha. Jestem przekonany, że to magiczne miejsce będzie jak dawniej punktem spotkań naszych mieszkańców, zwierania znajomości, spędzania wolnego czasu, a może i nie raz padną tu szczególne słowa do ukochanej osoby.

Niedaleko fontanny utworzyliśmy w ramach Ekoprojektu ścieżkę edukacyjną, dzięki czemu to miejsce będzie także doskonałą okazją do edukacji i żywych lekcji przyrody dla najmłodszych.

Remont liczącej sobie 133 lata Fontanny Amora z delfinem kosztował 490 tys. zł. Wodotrysk ma obecnie całkowicie nowy układu wewnętrzny, który był już mocno wyeksploatowany: wymieniono m.in dysze wielostrumieniowe sterowane podwodnymi agregatami fontannowymi. Nowy system ma sprawniej i atrakcyjniej regulować wypływ wody z 33 dysz. Zapraszam pod fontannę szczególnie wieczorem – jest pięknie podświetlona, co dodaje temu miejscu jeszcze więcej uroku. Miejsce ma także nowe, ścieżki, ławki, stojaki na rowery a nad całością czuwa 10 kamer, które są częścią monitoringu całego terenu jako zabezpieczenie przed wandalami.
O godz. 21:00 zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego pokazu online pt. „Istota elementów” w wykonaniu grupy Wernisaż, który będzie transmitowany na Facebooku Burmistrza Miasta Jawora.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 9 dni temu dnia 30/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 30, 2021 @ 4:03 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →