PWSZ_wirt
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tymczasowy areszt dla recydywisty, który zabił żonę

Przez   /   07/04/2021  /   No Comments

W związku ze śmiercią kobiety pobitej do nieprzytomności przy ul. Głogowskiej w Legnicy, sąd aresztował na trzy miesiące jej męża, 40-letniego Henryka W. Mężczyzna kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok karny za ciężkie uszkodzenie ciała. Po powrocie na wolność psychicznie i fizycznie pastwił się nad żoną.

Pod koniec marca kobieta wyprowadziła się od męża. 3 kwietnia – gdy przyszła z nim porozmawiać – Henryk W. zaatakował ją na klatce schodowej. Po ciosie pięścią w głowę straciła przytomność i upadła na podłogę. Wezana przez świadka karetka, przewiozła ją do szpitala. Dwa dni później kobieta zmarła.

O sprawie jako pierwszy napisał portal Lca.pl, do którego zgłosiła się córka zabitej. Twierdziła, że Henryk W. nie tylko jej mamie groził śmiercią. Bała się także o swoje życie, bo choć Henryk W. już 3 kwietnia usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (w warunach wielokrotnej recydywy), to prokuratura nie od razu wystąpiła o jego aresztowanie. Dopiero wczoraj, gdy ukazał się artykuł Lca.pl, taki wniosek trafił do sądu.

Henryk W. częściowo przyznał się do winy i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Grozi mu dożywocie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 7 dni temu dnia 07/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 7, 2021 @ 3:55 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →