Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szykuje się coś ekstra: Drugi Wielki Zjazd Legniczan

Przez   /   19/06/2024  /   3 Comments

Po dwudziestu latach odżyły wspomnienia Pierwszego Wielkiego Zjazdu Legniczan, kiedy tysiące mieszkańców i przyjezdnych bawiło się na ulicach Legnicy. Franciszek Grzywacz i Jacek Głomb, nagabywani o powtórkę tego wydarzenia, organizują w najbliższą środę (26 czerwca) o godz. 18 w kawiarni Ratuszowa spotkanie konsultacyjne w sprawie drugiej edycji Wielkiego Zjazdu Legniczan. Zapraszają zainteresowanych włączeniem się w przygotowanie imprezy.

Pierwszy Wielki Zjazd Legniczan został zorganizowany oddolnie; można rzec, że siłami społecznymi.

- Magistrat niewiele pomógł w organizacji – mówi dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb, współpomysłodawca i współorganizator tamtego wydarzenia. Personalny konflikt pomiędzy nim a ówczesnym prezydentem rzutował na zaangażowanie podległych Tadeuszowi Krzakowskiemu pracowników . - Liczymy, że teraz będzie inaczej, Zjazd odbył się staraniem legnickich społeczników, i tak chcemy także w tym wypadku – podkreśla Jacek Głomb.

Wszystkich przedstawicieli legnickich organizacji pozarządowych (ngosów) oraz wszystkich niezrzeszonych legniczan, którzy chcą się włączyć w przygotowania do Drugiego Wielkiego Zjazdu Legniczan Jacek Głomb jako dyrektor Teatru Modrzejewskiej i prezes Fundacji Naprawiacze Świata zaprasza na pierwsze spotkanie konsultacyjne, 26 czerwca (środa) na godz. 18.00 do kawiarni „Ratuszowa”.

Pierwszy Wielki Zjazd Legniczan z 2004 roku był wydarzeniem bez precedensu w całej historii miasta. Przez trzy czerwcowe dni tłumy miejscowych i przyjezdnych bawiły się na koncertach, spektaklach i biesiadzie. Przyjechały znane postacie z Legnicą w rodowodach, m.in. reżyserzy Waldemar Krzystek i Waldemar Kukuła, historyczka sztuki Anda Rottenberg, dziennikarki Magda Mołek i Małgorzata Domagalik, kompozytor Ryszard Wrzaskała, artyści-plastycy Dorota Bakalus i Michaił Zlatkowski, profesor historii Włodzimierz Mokry i wielu innych.

FOT. PIXABAY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 34 dni temu dnia 19/06/2024
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 19, 2024 @ 3:22 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. Anonim pisze:

  jak utrzymuje stefan, wandzio i mieciu czyli narod polski .LOL>

 2. Anonim pisze:

  fakt, podobno przyjada na czolgach w pelnym ekwipunku.

 3. Stefek i Wandzio pisze:

  Zaproszenie rosjan do legnicy – w obecnej sytuacji politycznej i w czasie trwającej wojny na Ukrainie jest czymś extra?? LOL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →