PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sąd oddalił pozew spółdzielni przeciw niepokornej lokatorce

Przez   /   20/06/2024  /   No Comments

Patologia w LSM może trwać. Agnieszka Wójciak, administratorka facebookowej grupy zrzeszającej legnickich spółdzielców nie musi przepraszać władz Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, bo wygrała proces wytoczony jej przez prezesów.

W pozwie o ochronę dóbr osobistych zarząd Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej domagał się od Agnieszki Wójciak usunięcia nazwy grupy, jako kojarzącej się z narkomanami i alkoholikami, oraz skasowanie 47 komentarzy. Chciał, by Sąd Okręgowy w Legnicy nakazał jej wpłacenie 20 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Legnicy oraz zamieszczenie przeprosin na jednym z lokalnych portali internetowych.

Sędzia Joanna Oszczędna po przeprowadzeniu postępowania wszystkie te roszczenia uznała za bezzasadne i pozew spółdzielni oddaliła. Jako strona przegrana, LSM musi wpłacić 4 337 zł kosztów postępowania sądowego. Wyrok jest nieprawomocny.

- Teraz wygrałam, ale czy Pan Szynalski nie będzie chciał złożyć apelacji? Tego jeszcze nie wiem. Wiem jedno, że te wszystkie koszty powinien zapłacić z własnej kieszeni, a nie z kieszeni mieszkańców LSM – komentuje Agnieszka Wójciak.

Agnieszka Wójciak mieszka w zasobach Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 4 lata temu założyła na Facebooku prywatną zamkniętą grupę Patologia w LSM, gdzie spółdzielcy wymieniają się informacjami i opiniami, często bardzo krytycznymi wobec władz LSM. Szczyt popularności grupa przeżywała na przełomie 2021 i 2022 roku, gdy stała się koordynatorem społecznych protestów przeciwko niesprawiedliwościom w rozliczeniu kosztów sezonu grzewczego. Aktualnie grupa ma ok. 2,2 tys. członków.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 34 dni temu dnia 20/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 20, 2024 @ 11:26 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →