AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Dzieci w aucie, rodzice na zakupach. Przyjechała policja

Przez   /   19/06/2024  /   No Comments

Policjanci z Legnicy wybili szybę w samochodzie zaparkowanym przy jednej z galerii handlowych w obawie o życie i zdrowie pozostawionych w środku dzieci. Dwójka maluchów w wieku około 3 lat i 1 roku nie ruszała się, nie reagowała na wołanie. Na szczęście, tylko spały, ale policja prosi dorosłych o więcej rozsądku.

W czasie upałów pozostawienie dziecka w rozgrzanym samochodzie może skończyć się tragedią. – Zgodnie z art. 160 kk za narażenie człowieka nad którym ciąży obowiązek opieki, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności -przypomina mł. asp. Anna Tersa z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

I celem ostrzeżenia opowiada o dramatycznej akcji z ostatnich dni:

- Przechodzień zauważył w jednym zaparkowanych na parkingu galerii w Legnicy pojazdów dwójkę dzieci w wieku około trzech lat i roku – mówi Anna Tersa. -Maluchy nie reagowały na wołanie, nie ruszały się. Mężczyzna nie wiedział czy dzieci śpią, czy może cos im się stało, dlatego powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Gdy dotarli na miejsce potwierdzili, że z maluchami nie ma kontaktu a rodziców nie było w pobliżu. Z uwagi na możliwe zagrożenie zdrowia a nawet życia podjęli decyzję o wybiciu szyby w pojeździe. Jak się okazało maluchy spały. Pozostawione były bez opieki przez około pół godziny. Rodzice w tym czasie wybrali się na zakupy. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które sprawdziło parametry życiowe dzieci. Na szczęście w tym przypadku dzieciom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują też do wszystkich, aby reagowali w takich sytuacjach i nie byli obojętni. Gdy zauważysz, że człowiek lub zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, niezwłocznie poinformuj służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Szczególnie teraz, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury powietrza, bądź czujny i reaguj na tego typu sytuacje.

FOT.POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 35 dni temu dnia 19/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 19, 2024 @ 10:44 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →