DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szykował rabatki, wykopał niewybuch z wojny

Przez   /   27/03/2020  /   No Comments

Mieszkaniec Jastrzębnika przygotowywał ogródek do wiosennych zasiewów, gdy łopaty glebogryzarki wykopały z ziemi zardzewaiały granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren, a saperzy z Bolesławca usunęli niewybuch. 

Mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, ponieważ natychmiast przerwał prace a o znalezionym pocisku poinformował Komendę Powiatową Policji w Złotoryi i saperów.

Patrol saperów z Bolesławca ustalił, że znaleziony niewybuch był granatem moździerzowym produkcji rosyjskiej pochodzącym z czasów II wojny światowej. Jego jakiekolwiek dotykanie, podnoszenie lub przenoszenie mogło spowodować poważne konsekwencje, ponieważ zapalnik mógł pokonać dotychczasowe zacięcie i eksplodować. Pocisk został zabezpieczony przez saperów a następnie przewieziony na poligon, celem jego neutralizacji.

Warto wiedzieć, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby.

st. sierż. Dominika Kwakszys/ Policja Złotoryja

 

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 64 dni temu dnia 27/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 27, 2020 @ 2:52 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →