Szachiści Miedzi Legnca najlepsi na Dolnym Śląsku

Przez   /   28/10/2019  /   1 Comment

Kolejne świetne starty na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści legnickiej Miedzi. Gabriel Karaszewski został wicemistrzem Niemiec do lat 8 a jego koledzy przywieźli złote medale z Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. W zawodach rozegranych w Przemkowie wystartowało 39 drużyn z wszystkich znaczących klubów z Dolnego Śląska, które zmagały sie na dystansie 7 rund. Legniczanie wygrali 6 meczów , 1 zremisowali i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Zwycięską drużynę reprezentowali :Elena Lascar, Wiktor Lewandowski,Piotr Kejna oraz Antoni Komendecki.

To nie jedyny sukces legnickich szachistów w ostatnich dniach. W Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz  Gabriel Karaszewski wywalczył 2. miejsce i powrócił do domu ze srebrnym medalem. W turnieju wystartowało 56 zawodników ktorzy zmagali się na dystansie 9 rund. Szachista Miedzi wygrał 6 partii, 2 zremisował i poniósł 1 porażkę.Jest to kolejny  sukces Gabrysia który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów do lat 8.

Źródło: K. Sz. Miedź Legnica

• Publikowany: 1636 dni temu dnia 28/10/2019
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 28, 2019 @ 8:57 am