Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Puchar Polski w Karate Olimpijskim – Legnica 2019

Przez   /   28/10/2019  /   No Comments

264 zawodników z 23 klubów karate ( 483 osobo/konkurencji) z niemal całej Polski wzięło udział w  Puchar Polski w Karate Olimpijskim – Legnica 2019, rozegranym 26 października pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego oraz Prezesa Polskiego Związku Karate Macieja Sokołowskiego.

Rywalizacja zaczęła się o 09.20 a zakończyła o 17.30 na pięciu tatami tatami. Fantastycznie sprawdził się system pracy trzech sędziów na tatami. ( był on zastosowany zaraz po zmianie z WUKO na WKF). Dynamiczna praca sędziów była motorem napędu Pucharu Polski, a zespołem sędziowskim kierował Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZK Remigiusz Powroźnik.

Nagrody wręczał Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski, Z-ca Prezydenta Krzysztof Daszkiewicz oraz Wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak, Wiceprezes KKS TORA Robert Kamiński wręczył nagrody finansowe dla zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na MP w br. roku. Patrykowi Paprosowi za II m. na MP juniorów i młodzieżowców w Poznaniu, oraz Kindze Hanysz za II m. na MP Shotokan w Poznaniu, Nikoli Kozłowskiej i Wiktorii Makowieckiej za III m. w kumite młodziczek na MP Shotokan w Poznaniu. Najlepszym Klubem został Dolnośląski Związek Karate zdobywając 76 pkt. Najlepszym zawodnikiem został Wojciech Wawer z KK Sonkei Gdańsk.

W Pucharze Polski zostało rozegranych 72 konkurencji kata indywidualnego, drużynowego oraz kumite indywidualnego i drużynowo. KKS TORA w punktacji medalowej zajęła 9 miejsce zdobywając 27 pkt. i był to wspaniały wysiłek wynikowy. Mamy wspaniałe indywidualności sportowe w Legnicy, Prochowicach i Lubinie, które w chwili sprawdzianu pokazały ducha walki. Wspaniałe przebudzenie w kumite Maksa Pietrzyka, wyskoki poziom Patryka, Piotrek mimo pracy sędziowskiej, w openie sprawił sobie medal, waleczna Kinga co chwilę stawała na podium, Nikola odkryła w sobie kaciarkę. Żaczki i żaki (9-11 lat) z Lubina i Prochowic pokazały, żę są nie ustępliwe w zdobywaniu wyników medalowych.

Jest to dobry prognostyk wynikowy przed XX CUPRUM CUP INTERNATIONAL KARATE – POLISH OPEN, który będzie rozegrany 23.11.2019 w Legnicy.

Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali w organizacji turnieju a w szczególności dla Pana Marka Dula, Stanisława Nowickiego, Sylwii Gołubicz, Kamili Dymidziuk oraz Państwa Kamińskich i Stężyckich, za wydatną pomoc w logistyce Pucharu Polski. Wspaniale spisali się wszyscy startujący zawodnicy TORA KARATE TEAM. GRATULACJE. Niewątpliwie Puchar Polski w Legnicy dostarczył wspaniałych i niezapomnianych emocji dla wszystkich startujących uczestników.

Organizator –  Klub Karate Shotokan TORA

Wyniki z Pucharu Polski na stronie: https://pucharpolski.karatecup.pl/…/tabela-wynikow…

FOT. KLUB KARATE SHOTOKAN TORA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 281 dni temu dnia 28/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 28, 2019 @ 9:56 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img-4502_1596216421_6421

Krzysztof Drzazga wzmacnia Miedź!

Read More →