PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Stop ciemnocie! Legnica przeciw karaniu za edukację

Przez   /   16/10/2019  /   No Comments

Dzisiaj o godzinie 18 przed Fontanną Neptuna w legnickim Rynku odbędzie się spontaniczny protest przeciwko ustawie, która pod pretekstem walki z pedofilią wprowadzi kary więzienia za edukację seksualną lub przepisanie nastolatce antykoncepcji.

Impulsem do protestu stały się wczorajsze obrady Sejmu. Okazało się, że zgłoszony przez ultrakatolickie środowiska społeczny projekt ustawy  “Stop pedofilii” ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Projekt zakłada karę więzienia za prowadzenie edukacji seksualnej wśród młodzieży, a konkretnie za  „propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej (…) w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”. Z dyskusji towarzyszącej pierwszemu czytaniu wynika, że nauczycielka biologii, która podczas lekcji ostrzeże dzieci przed niechcianą ciążą i opowie im o antykoncepcji, będzie mogła po wejściu w życie ustawy trafić “za kratki” nawet na 5 lat. Zagrożeni odsiadką będą również autorzy (wydawcy?) książek oraz magazynów adresowanych do młodzieży, jeśli poruszą podobną tematykę.

Dzisiaj wieczorem Sejm będzie głosował nad przyjęciem kontrowersyjnej ustawy. W wielu miastach w Polsce odbędą się spontaniczne protesty przeciwko drakońskiemu prawu. Do sprzeciwu gotuje się również Legnica.

FOT. PIXABAY.COM

RYC. STRAJK KOBIET

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 271 dni temu dnia 16/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 16, 2019 @ 2:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Wybory prezydenckie wygrał, o włos, Andrzej Duda

Read More →