Prezydent_zyczenia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sędzia z Legnicy rezygnuje z pracy w komisji wyborczej

Przez   /   26/03/2020  /   11 Comments

“Przeprowadzenie wyborów Prezydenta RP 10 maja 2020 r. naraża obywateli na uszczerbek na życiu i zdowiu oraz narusza przepisy Konstytucji RP” – twierdzi sędzia Michał Lewoc z Sądu Rejonowego w Legnicy. Sędzia wycofał swoją gotowość do pracy w Okręgowej Komisji Wyborczej i apeluje do wszystkich sędziów w Polsce, by w trosce o ludzkie życie i zdrowie postąpili tak samo.   

Prawo i Sprawiedliwość za wszelką cenę dąży do zorganizowania wyborów prezydenckich w ograniętym epidemią kraju, bo liczy, że wygra je Andrzej Duda. Sondaże wskazują, że głównie jego zwolennicy będą skłonni zaryzykować życiem oddanie głosu. Sędziowie mogą pokrzyżować te kalkulacje. Jeśli gremialnie pójdą za przykładem Michała Lewoca, władza może mieć problem ze skompletowaniem Okręgowych Komisji Wyboczych, bo zgodnie z ordynacją wyboczą powinny się składać w 100 procentach z sędziów.

2 marca, jeszcze zanim koronawirus pojawił się w Polsce, sędzia Michał Lewoc zgłosił się jako kandydat do pracy w Okręgowej Komisji Wyborczej w Legnicy. We wtorek 24 marca przesłał do przesesa Sądu Okręgowego w Legnicy Pawła Pratkowieckiego oświadczenie o wycofaniu swojej kandydatury. Michał Lewoc pisze: “W mojej ocenie, fobec faktycznego wprowadzenia w Polsce stanu nadzwyczajnego,  tj. stanu klęski żywiołowej w postaci realnego zagrożenia epidemiologicznego, przeprowadzenie wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej pozostaje w sprzeczności z art. 228 ust. 7 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Nadto, organizacja wyborów w wyznaczonym terminie, tj. 10 maja 2020 r. może prowadzić do zagrożenia życia i zdrowia obywateli, a tym samym rodzić odpowiedzalność funkcjonariuszy publicznych, w tym funkcjonariuszy organów wyborczych, o charakterze cywilnoprawnym a nawet karnym. Z uwagi na troskę o życie i bezpieczeństwo obywateli, w tym członków komisji wyborczych, naruszenie czynnego prawa wyborczego obywateli pozostających w kwarantannie bądź też poza granicami kraju oraz wspomnianego naruszenia Zasad Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, jako sędzia sądu powszechnego jestem zobowiązany do rezygnacji z udziału w pracach Okręgowej Komisji Wyborczej w Legnicy”.

Sędzia Michał Lewoc jest członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Odważnie i z dumą oznajmił to, kiedy ministerstwo sprawiedliwości zażądało od sędziów składania oświadczeń o przynależności do stowarzyszeń, związków, grup. Apelując do środowiska sędziowskiego o zbojkotowanie przygotowań do wyborów prezydenckich w sytuacji epidemii, sędzia Michał Lewoc nie jest sam. Uchwałę w tej sprawie podjęło wczoraj Stałe Prezydium Forum Współpracy Sędziów.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 14 dni temu dnia 26/03/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Marzec 26, 2020 @ 2:49 pm
 • W dziale: wiadomości

11 komentarze

 1. Legniczanin pisze:

  Lustrator! Kim ty bydlaku i platformerski lub kodziarski trollu jesteś aby społeczeństwo czyli demokratyczną większość nazywać motłochem?

  Pewnie jesteś jakim niedouczonym frustratem pozbawionym synekurki lub dzieckiem takiej osoby…., który sądzi, że bezkarnie może lżyć Naród. Pamiętaj, że jest to delikt z art.133 kk.
  Miej odwagę się podpisać imieniem i nazwiskiem…

 2. Lustrator pisze:

  nieeee ze zabawne.Motloch i Boziewicz.Nawet on by sie w grobie przewrocił.Pojedynek i motloch??to sie jakos …nazywa.

 3. Lustrator pisze:

  Andrzej Wacław Kryże (ur. 29 marca 1948 w Warszawie) – polski prawnik, sędzia skazujący działaczy opozycji demokratycznej w czasach PRL, sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005–2007). Syn Romana Kryże.

  Roman Józef Kryże (ur. 4 lipca 1907 we Lwowie, zm. 23 lutego 1983 w Warszawie) – polski prawnik, sędzia wojskowy orzekający w procesach politycznych, funkcjonariusz stalinowskiego aparatu represji, zbrodniarz komunistyczny. Do jego zbrodni nawiązuje powiedzenie „Sądzi Kryże – będą krzyże”.

 4. Lustrator pisze:

  no tak jeszcze jeden pienkny przyklad myslenia motlochu.Dosc rozpowszechniony na zasadzie ze wszystkie koty czarnego kota musza byc czarne.Gratulacje panienko.Nic tu nie mozna dodac ani ujac.Jestes panienko definicja motlochu…Czyli jak widac na wschodzie bez zmian..Musisz poszukac sobie jakies zlotego menela zebys sobie mogł poopowiadac o tych wszystkich rodzicach tych ktorych nie lubisz.Nie zapomnji przy okazji tez sprawdzic swoich.I koniecznie gmyza.

 5. POspólstwo pisze:

  mama Igora Tulei – Lucyna Tuleya w latach 1960-71 pracowała w Milicji Obywatelskiej w Łodzi w wydziale kryminalnym, do 1988 roku była funkcjonariuszką Służby Bezpieczeństwa. Miała inwigilować i śledzić opozycją i dyplomatów – poinformował opinię publiczną Gmyz

  W rozmowie z Gazetą Wyborczą Tuleya wspomina swoją mamę i tatę. „- Nie pamiętam w jakich latach mój ojciec pisał pracę doktorską w Moskwie. Zmarł gdy miałem siedem lat. Nie wiedziałem, że moja matka była TW” – wyznaje sędzia.
  Fakt TW nie była … była SB !

  W mordę Lustratorowi nie dam,bo Kodeks Boziewicza go nie obejmuje….

 6. Lustrator pisze:

  tak na marginesie paniusu to nie sa wnioski to jest zapytanie.Takie jakie juz byly szereg razy zadawane przez polskich prawnikow i wszystkie zostaly wyjasnione na niekorzysc rzondu.To jedno zostalo zostawione do osadzenia przez wladze bo nie stanowi to elementu europejskiego prawa. Sam TSUE zaznaczyla ze pytajacy nie moze byc karany.Tak wiec skoro ten jest prawomocny i podoba sie to dlaczego temate nie podobaja sie paniusi?.Moze dasz rade w dwoch zdaniach.A co do wiekszoasci.Alez oczywiscie .Jestem od zawsze entuzjasta i obserwatorem rzondow idiotow.A ze teraz jest takich wysyp to tylko radosc…paniusiu.Zawsze natomiast sprawdza mi sie stare.Motloch mozna zmienic tylko dajac mu po kieszeni albo po mordzie .Czego naraz ci paniusiu zycze.

 7. Lustrator pisze:

  diobre panienko to moze pokaz pare pomnikow z nazwiska a ja ci powiem kto jest w PICu z dawien dawana komuchem a takze w elewizji.Tuleja z racji wieku ma takie cós paniusiu>>>Tuleya urodził się w Łodzi. Igor Zygmunt Tuleya (ur. 24 sierpnia 1970 w Łodzi[1]) – polski prawnik, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie oraz były rzecznik tego sądu[2].Wychował się w Warszawie. Początkowo rozważał studiowanie medycyny, jednak podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim[3].

  Był sędzią w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim. Na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie powołał go 18 marca 2010 prezydent Lech Kaczyński[4]. Od 2012 był rzecznikiem prasowym tego >>no jak juz ochloniesz paniusiu to dawaj dalej

 8. POspólstwo pisze:

  Skoro większość jest za obecnie sprawującymi władzę to tacy mędrcy jak komentator muszą się dostosować do większości lub pomyśleć o zmianie klimatu na bardziej jewropejski…

  Skoro TSUE ma standardy to czemu miało służyć to dotychczasowe zadęcie i pomniki stawiane za życia sb-ckim pomiotom w sędziowskich togach, którzy wysyłali jak się okazuje głupawe wnioski? Kasta znów wyszła na kretynów…. Naród vs. kasta 3:0 !!!

 9. Lustrator pisze:

  Brawo Panie Sedzio.Nie jestem przekonany czy ta mafia jednak nie pojdzie dalej i zrobi swoje.Staruszki pojda i zaglosuja a potem zejda z tego swiata ale to juz wystarczy.Swoje zrobia.
  A tutaj poplakalem sie ze smiechu widzac znowu motloch myslacy inaczej
  >>>>>>Gratulacje za rozstrzygnięcie w TSUE>>>>.Tak jest UNIA ma standarty i tego sie trzyma.Ta sprawa nie jest sprawa Unijna i jako taka nie podlega pod jej prawo.Jest to sprawa wewnetrzna panstw i nie istotna dla calego prawa Unijnego.Ale podoba mi sie takie wasze przywiazanie do prawa Unii bo to znaczy ze wszystko co za ziobro juz dostał kopa w dupe od Unii jest dobre i zgodne z prawem Unii.Tak jest kmiotki drobne.Unia ma standarty i je stosuje zgodnie z prawem.Ale rosumiem ze objecie tego to juz poza waszym rosumem.

 10. POspólstwo pisze:

  Czy w ramach równości społecznej sędziowie z uwagi na radykalne ograniczenie obowiązków poprzez zawieszenie rozpraw będą mieli ograniczone wynagrodzenia?

  W pierwsze dwa tygodnie nadrobią zaległości a później co? Spotkania przy kawie i ciasteczkach wzorem TK?

  Znów co niektórzy będą mieli czas na knucie i geszefciki…

  Gratulacje za rozstrzygnięcie w TSUE….

 11. Legniczanin pisze:

  Wyborów w tym terminie nie będzie a batalia o nie jest igrzyskami dla gawiedzi…. Lepiej niech towarzystwo egzaltuje się wydumanym problemem niż rzeczywistymi!

  Gest sędziego jest czynem wyjątkowej odwagi… cofnął swoją kandydaturę! Jaka wiktoria taki bohater… Lepiej aby towarzystwo uderzyło się w pierś i posypało głowy popiołem za komornicze przekręty ze swoim udziałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

raport

Koronawirus. Raport dla Dolnego Śląska (9.04)

Read More →