DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Jest już 16 zarażonych koronawirusem w LGOM

Przez   /   26/03/2020  /   No Comments

W powiatach legnickim, lubińskim i polkowickim jest już łącznie 16 osób zarażonych koronawirusem SARS CoV-2. Nie potwierdzono żadnych przypadków zarażenia u mieszkańców powiatów złotoryjskiego i jaworskiego. W kwarantannie na tym obszarze przebywa w sumie 1.394 osób. Oto najświeższe dane z sanepidów.

Powiat legnicki: Nie ma żadnego nowego przypadku zarażenia się koronawirusem SARS CoV-2. Jedyny jak dotąd to 66-letnia pacjentka z gminy Legnickie Pole, zdiagnozowana 15 marca.  Kwarantanną objęto 396 osób, a nadzorem epidemiologicznym 34 osoby. Od początku epidemii wykonano 117 testów na obecność koronawirusa w organizmie. Sanepid czeka na 20 wyników. Wcześniej wszystkie, poza jednym, były ujemne.

Powiat lubiński: Od wczoraj w powiecie lubińskim pojawił się jeden nowo zdiagnozowany przypadek mieszkańca z COVID-19. To mężczyzna z Lubina, w stanie klinicznym średnim. Jest hospitalizowany w szpitalu zakaźnym przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Łącznie z nim na terenie powiatu lubińskiego zdiagnozowano do tej pory 10 przypadków zarażenia koronawirusem SARS CoV-2. W kwarantannie przebywa 256 osób. 95 osób objęto nadzorem epidemiologicznym. 5 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie choroby COVID-19.

Powiat złotoryjski: Do godz. 14:30, na terenie powiatu złotoryjskiego nie stwierdzono potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. W kwarantannie domowej pozostaje 167 osób, w tym 146 w związku z przekroczeniem granicy państwowej i wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po 15 marca br.  Od 1 mieszkańca powiatu sanepid pobrał wczoraj próbkę do badań. 4 mieszańców, objętych kwarantanną, czeka na pobranie próbek.

Powiat jaworski: Na terenie powiatu jaworskiego nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. 116 osób zostało poddanych kwarantannie (w tym 42 w Jaworze, 44 w Bolkowie, 2 w gminie Męcinka, 13 w gminie Mściwojów, 10 w gminie Paszowice i 5 w gminie Wądroże Wielkie).

Powiat polkowicki: W powiecie polkowickim od wczoraj są dwa potwierdzone przypadki zarażenia SARS CoV-2. W tym zakresie dane się nie zmieniły, ale przybywa osób na kwarantannie. Obecnie to 220 osób.

Powiat głogowski: Do dzisiaj testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik u trzech mieszkańców powiatu głogowskiego. To dwie młode kobiety i jeden mężczyzna w średnim wieku. Wszyscy od kilku dni przebywają w kwarantannie. Kwarantanną domową objętych jest łącznie 239 mieszkańców powiatu. U czterech osób sanepid podejrzewa możliwość zarażenia się COVID-19. Pod nadzór epidemiologiczny trafiło 40 osób.

 

FOT. PIXABAY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 26/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 26, 2020 @ 4:03 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →