basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ogniska wirusa w powiecie lubińskim. 9 zarażonych

Przez   /   26/03/2020  /   No Comments

KGHM-owska spółka PeBeKa informuje o pięciu pracownikach, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie. PeBeKa powiadamia wszystkich, którzy mieli z nimi kontakt o konieczności kontaktu ze służbami sanitarnymi oraz poddania się kwarantannie. Według informacji lubińskiego sanepidu, koronawirusa wykryto już 9 mieszkańców powiatu. 

Niepokojąco poszerza się krąg zarażonych koronawirusem pracowników Grupy Kapitałowej KGHM. Aktualnie to 8 osób: 6 z załogi Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa, jeden pracownik KGHM Zanam i jeden pracownik Zakładu Wzbogacania Rud w Polkowicach.

O pierwszym zarażonym w PeBeKa wiadomo od czwartku 19 marca. Tego dnia odizolowano 35 pracowników, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Część poddano od razu testom na obecność SARS CoV-2.  10 testów dało wynik negatywny, 5 – pozytywny. Osoby z pozytywnym wynkiem, wspólnie jeździły samochodem lub były w jednej brygadzie z pierwszym z zarażonych pracowników PeBeKa. To męźczyżni w średnim wieku. Ich stan zdrowia jest określany jako dobry. Przebywają na kwarantannie w domach.

“Wszystkie procesy w firmie przebiegają bez zmian, sytuacja nie stwarza zagrożenia dla funkcjonowania żadnego z projektów prowadzonych przez PeBeKa. Podkreślamy, że PeBeKa restrykcyjnie przestrzega wszystkich procedur i na bieżąco wdraża wszystkie nowe zarządzenia rządu oraz zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pracownicy mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i zasad higieny. We wszystkich środkach przekazu funkcjonujących w grupie na bieżąco przekazywane są aktualne zalecenia i komunikaty służb sanitarnych.” – głosi komunikat opublikowany przez KGHM.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 26/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 26, 2020 @ 1:52 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →