PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sąd otrzeźwił Policję: Głomb i KOD nie złamali prawa

Przez   /   16/12/2016  /   3 Comments

Sąd Rejonowy w Legnicy odmówił wszczęcia postępowania przeciwko Jackowi Głombowi o zorganizowanie 1 kwietnia 2016  nielegalnego zgromadzenia kodziarzy pod Galerią Piastów. To kompromitacja działającej na polityczne zamówienie Policji.  ”Jednoznaczna wymowa dowodów zgromadzonych w sprawie wskazuje, że działania obwinionego Jacka Głomba nie wyczerpały znamion wykroczenia” – czytamy w uzasadnieniu postanowienia sądu.

Na 1 kwietnia Jacek Głomb jako koordynator legnickiej grupy KOD-u zapowiadał pikietę przed Galerią Piastów, ale kiedy nie dostał na nią zgody urzędu miasta, zmienił plany. Zamiast pikietować, on i inni zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji pojedynczo krążyli po całej ulicy Najświętszej Marii Panny, rozdając przechodniom ulotki z zaproszeniem na mającą odbyć się w weekend manifestację we Wrocławiu. Interweniowała Policja. Funkcjonariusze podchodzili do poszczególnych kodziarzy, legitymowali ich i spisywali za udział w nielegalnym zgromadzeniu.  Przeciwko Jackowi Głombowi od kwietnia do października Komenda Miejska Policji prowadziła postępowanie zakończone skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie. Komendant zarzucił liderowi KOD-u, że bez wymaganego zezwolenia zorganizował zgromadzenie zwolenników KOD-u naruszając art 52 par. 1 pkt 2 Kodeksu wykroczeń.

Od początku pisaliśmy, że Policja zachowuje się absurdalnie, a Sąd Rejonowy w Legnicy potwierdził tę opinię, wydając 9 grudnia postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przeciwko Jackowi Głombowi.  Sąd pisze: “czynu nie popełniono”.  Zachowanie lidera KOD-u nie nosi znamion wykroczenia. Zgodnie z obowiązującym prawem, byłoby nim, gdyby bez zezwolenia zwołał zgromadzenie, w trakcie którego doszłoby do  wspólnych obrad lub do wspólnego wyrażania stanowiska w sprawach publicznych. “Tymczasem z treści przedstawionych przez oskarżyciela dowodów wynika, że obwiniony wraz z kilkoma osobami rozdawał ulotki zachęcające do udziału w innym wydarzeniu. Takie działanie nie jest zgromadzeniem  w rozumieniu Ustawy. Bez znaczenia dla takiej oceny rzeczywistości jest fakt, że obwiniony wcześniej bezskutecznie zawiadamiał o zamiarze zorganizowania zgromadzenia. ” – czytamy w uzasadnieniu postanowienia sądu.

“Brawo Sąd Rejonowy w Legnicy, brawo sędzina Katarzyna Sobieska. Absurdalny zarzut legnickiej policji o rzekomo zwołanej przeze mnie nielegalnej demonstracji KOD 1 kwietnia w Legnicy został oddalony. “W niniejszej sprawie wystąpiły przesłanki odmowy wszczęcia postępowania normowane w art, 5 &1 pkt. 1 k.p.w. wobec uznania, że czynu nie popełniono”. Detektyw aspirant Zbigniew Mazur z legnickiej policji musi chyba zmienić zawód.” – komentuje finał ośmiomiesięcznego zamieszania Jacek Głomb.

Zobacz też:

Moje trzy grosze. Ćwiczenia na fantomie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 1268 dni temu dnia 16/12/2016
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 16, 2016 @ 7:51 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. lustrator pisze:

  powiedzmy sobie szczerze …policja to brzmi dumnie.Tu mamy do czynienia z przebierancami patalachami..

 2. lustrator pisze:

  pardon..tengie policyjne pały…

 3. lustrator pisze:

  zdecydowanie tengie policyjne glowy legnicke maja cós wspolnego z tenga pała sedziego ze zlotoryj.Zreszta wystarczy toto zobaczyc na ulicy.Sad w Legnicy trzyma sie mocno.A my razem z nim.,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →