AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Załoga szpitala “dziękuje” staroście i radnym

Przez   /   16/12/2016  /   1 Comment

Związki zawodowe ze szpitala powiatowego w Złotoryi wykupiły ogłoszenie w lokalnym tygodniku, by podziękować staroście  Ryszardowi Raszkiewiczowi, całemu zarządowi powiatu i radnym  za złe decyzje. Wydzierżawiony na 30 lat prywatnej spółce szpital zadłuża się, ma kłopoty kadrowe, konflikt z dzierżawcą i opóźnienia w wypłatach wynagrodzeń.

“Pracownicy Szpitala im. Andrzeja Wolańczyka w Złotoryi składają serdeczne podziękowania Panu Staroście Powiatu Złotoryjskiego, Zarządowi Powiatu Złotoryjskiego oraz Radnym za wieloletnią troskę o utrzymanie funkcjonowania szpitala i około 300 miejsc pracy. Dziękujemy za wszystkie błędne decyzje podjęte przez Zarząd Powiatu, które w konsekwencji doprowadzają do powolnej likwidacji szpitala. Dziękujemy za: * nowy zarząd szpitala, który naraża pracowników na stres, doprowadza ich do utraty zdrowia i jak się okazało nawet zagrożenia życia, nie stosując się do obowiązujących pracodawcę przepisów i ustaw; * danie nam możliwości poszerzenia rzeszy bezrobotnych w naszym powiecie; * pozbawienie mieszkańców powiatu solidnej szpitalnej opieki zdrowotnej.  Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia z całego serca życzymy Zarządowi Powiatu w osobach: Ryszarda Raszkiewicza, Wandy Grabos, Barbary Charytoniuk, Anny Melskiej, Zbigniewa Pietruszki, świąt upływających w atmosferze takiej samej, w jakiej świętować będą pracownicy szpitala. Pracownicy szpitala i związki zawodowe”

Tak brzmi ogłoszenie, które ukazało się na łamach Gazety Złotoryjskiej.

- Impulsem było opóźnienie z wypłatą pieniędzy. Pensje powinniśmy mieć do 10 grudnia, a jeszcze dziś cześć pracowników nie otrzymała wszystkich należności – mówi Mirosława Rystwej-Skibińska, księgowa w dziale finansowo-księgowym.

Ludzie są bardzo rozgoryczeni. Pracują w trudnych warunkach, przy obsadzie niewystarczającej do obsadzenia dyżurów na oddziałach, w stresie, niepewni jutra. Z powodu zaległości w płatnościach jest problem z zachowaniem ciągłości dostaw leków i środków opatrunkowych.

Odpowiedzialnością za dramatyczną sytuację szpitala załoga obciąża władze powiatu, które we wrześniu przekazały placówkę w 30-letnią dzierżawę spółce Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka z marnym kapitałem zakładowym (5 tys. zł). Jej właściciele zamiast rozpocząć obiecane inwestycje po dwóch miesiącach odsprzedali udziały Jackowi Nowakowskiemu, biznesmenowi z Sosnowca, który niemal od pierwszego dnia skonfliktował się z pracownikami.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1268 dni temu dnia 16/12/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 16, 2016 @ 2:38 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Rychu pisze:

    czy ktoś ma link do sesji na której radni gromkimi brawami nagrodzili pozbycie się szpitala?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →