Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sąd skazał Tifany K. na 5 lat za udawanie wnuczki

Przez   /   19/07/2019  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi doprowadziła do skazania na 5 lat oszustki, która wyłudzała od starszych ludzi pieniądze metodą “na wnuczka”. Tifany K. odpowiadała przed sądem za dwa czyny – jeden popełniony w Jeleniej Górze, drugi we wsi pod Złotoryją. Będzie musiała naprawić wyrządzone przez siebie szkody na łączną kwotę 66,5 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.W akcie oskarżenia złotoryjska prokuratura zarzuciła Tyfany K., że wprowadziła pokrzywdzonych w błąd dzwoniąc do nich z telefonu i podając się za wnuczkę, która potrąciła pieszego na przejściu dla pieszych. Wmówiła im, że potrzebuje pieniędzy na wpłacenie kaucji. Nakłoniła, by przekazali jej na ten cel pieniądze i wyroby ze złota.

Do pierwszego z oszustw, za które została skazana przez złotoryjski sąd, doszło 29 maja 2018 roku w Jeleniej Górze. Ofiarą Tifany K. padł starszy mężczyzna, który przekazał jej 19.280 złotych w gotówce oraz wyroby ze złota o wartości co najmniej 3.700 złotych. Potem 14 czerwca 2018 roku w miejscowości położonej pod Złotoryją Tifany K. udając wnuczkę  wyłudziła od 90-letniej kobiety 100 tysięcy złotych.

- W związku z uprzednim skazaniem za podobne przestępstwo oszustwa, Tyfany K. oskarżono o działanie w warunkach recydywy z art. 64 §1 k.k. Ponadto dowody wskazywały, że działała ona jeszcze z co najmniej jedną, nieustaloną osobą, co do której materiały wyłączono do odrębnego prowadzenia – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. -Po przeprowadzeniu procesu wyrokiem z dnia 11 lipca 2019 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi uznał Tyfany K. za winną popełnienia obydwóch zarzucanych jej czynów.

Sąd zgodził się, że czyny zostały popełnione w ciągu przestępstw i w warunkach recydywy, dlatego kara jest surowa, choć nie aż tak, jak chciałaby prokuratura. Oskarżyciel publiczny wnioskował o 10 lat więzienia -  Tifany K. została skazana na 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd zasądził od niej tytułem częściowego naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem na rzecz jednego pokrzywdzonego kwotę 16.500 złotych, a na rzecz drugiej osoby pokrzywdzonej kwotę 50.000 złotych. Sąd orzekł też środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości.

Prokurator Lidia Tkaczyszyn nie wyklucza, że prokuratura złoży apelację od tego wyroku, bo w sądzie domagała się nie tylko 10 lat pozbawienia wolności, ale też całkowitego naprawienia szkody przez skazaną: – Prokurator Rejonowy w Złotoryi skierował do Sądu wniosek o nadesłanie pisemnego uzasadnienia wyroku, po zapoznaniu się z którym podejmie decyzję w przedmiocie wywiedzenia apelacji od kary.

24-letnia  Tyfany K. została ujęta w grudniu 2018 roku.  Od zatrzymania jest tymczasowo aresztowana.

FOT. POLICJA.PL, PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 144 dni temu dnia 19/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 19, 2019 @ 11:56 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-039-683x1024.jpg ‎- Paint 3D 09.12.2019 161706.bmp

Konkurs na pomnik Henryka Pobożnego opóźnia się

Read More →