Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kobieta przewoziła 7 dzieci w aucie, bez pasów i fotelików

Przez   /   20/06/2024  /   No Comments

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali do kontroli drogowej osobową hondę, kierowaną przez 30-letnią kobietę. Pięcioosobowym autem przewoziła siedmioro dzieci. Część nie była zapięta pasami, tylko jedno podróżowało na foteliku. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 30-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Otrzymała także mandat oraz 15 punktów karnych.

 

-Nie doszło do kolizji ani wypadku drogowego, żadne z dzieci nie ucierpiało ale niestety mogło dojść do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Prawdopodobnie czujność złotoryjskich policjantów zapobiegła tragedii na drodze – komentuje asp. Dominika Kwakszys, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Dzieci z hondy miały od 4 miesięcy do 10 lat. Tylko najmłodszy z pasażerów był przewożony w prawidłowy sposób, w foteliku na przednim siedzeniu. Pozostałe dzieci podróżowały na tylnej kanapie, bez fotelików i podstawek, jedynie częściowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Kobieta była trzeźwa i posiadała wymagane uprawnienia. Ponieważ po kontroli nie mogła kontynuować podróży, dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.

- Dziecko bez fotelika podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru jest zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia a nawet śmierć. Niekorzystanie z pasów nawet przez jedną osobę w aucie, stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla niej samej ale i dla pozostałych pasażerów w razie wypadku, a nawet przy niegroźnej z pozoru kolizji. Gdy dochodzi do mocnego uderzenia, pasy mogą nie tylko ocalić przed śmiercią, ale przede wszystkim zminimalizować obrażenia – przypomina Dominika Kwakszys.

FOT. PIXABAY/ PublicDomainPictures

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 33 dni temu dnia 20/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 20, 2024 @ 2:36 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →