Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rośnie liczba zakażonych SARS CoV-2 w Legnicy i powiatach

Przez   /   12/08/2020  /   No Comments

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy informuje o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem: czterech w mieście, jednej w powiecie legnickim. Dwoje chorych zdiagnozowano również w powiecie lubińskim. Oto szczegóły.

Według stanu na godz. 11 w Legnicy i powiecie legnickim kwarantanną domową objęto 397 osób. W izolacji przebywa 21 zakażonych osób. 3 osoby przebywają w szpitalu. Członkowie ich rodzin są poddani ścisłej kwarantannie.

Dziś do sanepidu dotarły wynki testów potwierdzających zakażenie u pięciu osób. Chorzy to rodzina z terenu Legnicy (małżeństwo w wieku średnim i córka),  mężczyzna w wieku średnim z terenu Legnicy, kobieta w wieku starszym z powiatu legnickiego. Jest też informacja o ozdrowieniu jednej osoby. W sumie od początku epidemii potwierdzono zachorowanie na COVID-19 u 250 osób, z czego 16 zmarło.

W powiecie lubińskim choruje aktualnie 71 osób (59 wyzdrowiało, 7 zmarło). Ostatnia doba przyniosła informację o zakażeniu koronawirusem dwóch osób. Jedna to 26-letnia kobieta z gminy Rudna, która złapała chorobę podczas pobytu na Ukrainie. Druga to 81-letnia mieszkanka gminy Ścinawa. Obie przebywają w izolacji domowej. Ich stan kliniczny jest określany jako dobry. W powiecie lubińskim kwarantanną objęto 154 osoby.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 12/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 12, 2020 @ 11:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →