Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Kierował ciągnikiem, mając ponad 2 promile alkoholu

Przez   /   12/08/2020  /   No Comments

W Goślinowie policjanci z Chojnowa zatrzymali pijanego traktorzystę. Brakowało mu polisy ubezpieczenia OC i uprawnień do kierowania ciągnikiem z przyczepami, ale co tam jakieś papiery, kiedy  w wydychanym powietrzu alkomat wykazuje ponad 2 promile alkoholu. 

- Praca w rolnictwie to ciężkie i często niebezpieczne zajęcia. W gospodarstwie używa się różnorodnych narzędzi i maszyn – nie zawsze są one sprawne technicznie i nie zawsze obsługują je osoby odpowiedzialne – zauważa podkomisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, informując o 45-letnim mieszkańcu Miłkowic zatrzymanym wczoraj w Goślinowie.

Około godziny 19.00 chojnowscy funkcjonariusze zostali poinformowani, że po Goślinowie jeździ ciągnik kierowany najprawdopodobniej przez nietrzeźwego traktorzystę. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Podczas interwencji wyczuli od 45-letniego mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że traktorzysta jest pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że ma prawo jazdy, ale nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepami. Dodatkowo policjanci ustalili, że ciągnik nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC – kontynuuje podkomisarz Jagoda Ekiert. -Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 45-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna.

Ponadto funkcjonariusze skierują pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niewykupionej polisie OC. Grzywna za to zaniedbanie może wynieść nawet do 7 800 złotych.

FOT.  POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 41 dni temu dnia 12/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 12, 2020 @ 4:36 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →