AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Raport epidemiologiczny dla subregionu (6.04.2020)

Przez   /   06/04/2020  /   No Comments

W ciągu jednego weekendu liczba mieszkańców subregionu legnickiego zarażonych koronawirusem wzrosła prawie o 1/3. Aktualnie to aż 42 osoby, w tym 3 zmarłych. Jak wygladają dane dla poszczególnych powiatów? 

Legnica i powiat legnicki: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy poinformowała dziś o czwartym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu legnickiego. Chodzi o mężczyznę z gminy Miłkowice, hospitaliozowanego w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu. Jego stan jest ciężki. Dziś z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy spłynęła też informacja o pacjencie z COVID-19 na OIOM-ie, ale PSSE nie wspomina o tym w swoim raporcie. W kwarantannie przebywa 425 osób, a 3 są objęte nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii wykonano 259 testów. 27 wyników jeszcze nie nadeszło. (Sytuacja na godz. 14).

Powiat lubiński: COVID-19 zdiagnozowano już u 26 mieszkańców powiatu lubińskiego. Nowe przypadki to: pacjent szpitala w Bolesławcu (stan ciężki), kobieta, która wróciła z Londynu (stan dobry), mężczyzna zarażony w Londynie (stan dobry), kobieta i mężczyzna zarażeni od innej osoby na terenie kraju (stan dobry) oraz mężczyzna z niezidentyfikowanym kontaktem (stan dobry). W sumie 9 mieszkańcó powiatu jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19. Jak raportuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lubinie, 292 osoby pozostają w kwarantannie, a 17 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Powiat złotoryjski: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi informuje, że na terenie powiatu złotoryjskiego dotychczas stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone wynikami badań. Pierwszy z 02.04.2020 r. (starszy mężczyzna, który zaraził się COVID-19 w szpitalu w Jeleniej Górze) i drugi z 04.04.2020 r. (młoda kobieta z gminy Zagrodno przebywająca w szpitalu w Legnicy). Sanepid czeka na wyniki badania próbki pobranej od jednej osoby. Kwarantanną domową objęto 13 osób. Są to osoby, od których pobrano próbki lub oczekują na pobranie próbek w związku z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 oraz pozostali domownicy mający styczność z tymi osobami. Dodatkowo kwarantanną domową objęto 213 osób przekraczających granicę i ich rodziny. Nadzorem epidemiologicznym objęto 7 osób.

Powiat jaworski: Nie ma potwierdzonych testami nowych zakażeń na terenie powiatu jaworskiego. Jedyną osobą, u której zdiagnozowano COVID-19, pozostaje mężczyzna z Paszowic (raportowaliśmy o nim 1 kwietnia). 58 mieszkańców powiatu jest objętych kwarantanną, a 74 nadzorem epidemiologicznym. PSSE w Jaworze wykonała do tej pory 35 testów na obecność koronawirusa.

Powiat polkowicki: Brak nowych zarażeń wśród mieszkańców powiatu polkowickiego.  Dotychczasowy bilans epidemii na terenie nadzorowanym przez PSSE w Polkowicach to 3 przypadki zarażeń koronawirusem, w tym jeden zakończony śmiercią. W kwarantannie przebywa 166 osób.

Powiat głogowski: Przez weekend liczba mieszkańców, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny, wzrosła do 6. Zarażeni to 2 młode kobiety, 1 młody mężczyzna i 3 mężczyzn w wieku dojrzałym. Osoby te są objęte kwarantanną domową lub izolacją domową. W kwarantannie domowej pozostaje aktualnie 97 mieszkańców powiatu głogowskiego, a 23 osoby mają nadzór epidemiologiczny.

UWAGA! Codziennie (poniedziałek – piątek) począwszy od 28 marca między godziną 16 a 18 publikujemy zebrane z Legnicy oraz sześciu powiatów LGOM (legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, polkowickiego i głogowskiego) aktualne informacje na temat postępów (?) w walce z epidemią. W soboty publikujemy dodatkowo zestawienia tygodniowe. Zaglądając regularnie na nasz serwis będziesz na bieżąco z sytuacją epidemiologiczną w Twojej okolicy. 

RYC. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 59 dni temu dnia 06/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 6, 2020 @ 6:20 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69438222_2715452898506511_2776839061447376896_o

Robert Obaz apeluje do premiera o otwarcie granic

Read More →