Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Se puku

Przez   /   07/04/2020  /   20 Comments

Patrzę, a Kaczyński obiera w Sejmie banana. Tryumfalnie obiera, a kosym okiem zerka na Budkę z Kosiniakiem, czy widzą, jakie z niego panisko. Z Kaczyńskiego – jak tak na niego patrzę – choć mikrus, faktycznie panisko, że hej. Wszystko może. Może na przykład ciepnąć skórkę z tego banana na podłogę, bo kto mu zabroni. Konstytucja? Taaa, Konstytucja… Śmiech na sali.

Gdy znowu  usłyszałem ten śmiech i zobaczyłem, jak panisko Kaczyński obiera banana, a potem nonszalanckim gestem rzuca sobie skórkę pod nogi, zostałem zagorzałym zwolennikiem majowych wyborów prezydenckich. Niech dzwonią do mnie “instytuty badawcze”, które trzepią kasę na sondażach do telefelietonów TVP o tym, że cała Polska marzy tylko, by chybcikiem wybrać Dudę prezydentem na nową kadencję. Jestem gotów oczarować ankieterów swoim entuzjazmem. Chcę by sugerowali, podpowiadali czego im trzeba, manipulowali mną w dowolny sposób, urabiali w swych zręcznych paluszkach jak ciastolinę Play-Doh. Będę równie miękki co twardy elektorat PiS.

Patrzę, jak w Sejmie opozycja ściera się z posłanką Szymańską et consortes, którzy w przerwie obrad Sejmu siedli w kółeczku i szast prast napisali dla paniska Kaczyńskiego wymarzony projekt ustawy na 10 maja. Ja rozumiem, taka rola opozycji, ale w tym przypadku mam ochotę zakrzyknąć do Kosiniaka z Budką, by dali spokój. Precz Reytany – puścić pany! Annuszka już rozlała olej słonecznikowy!

Pozwólcie PiS-owi popełnić to sepuku do końca. Nie potrafili zabezpieczyć tysiąca szpitali w maski ochronne i płyn do dezynfekcji, ale co tam! Niech robią w 38-milionowym kraju ogarniętym straszliwą epidemią zgodne z Konstytucją RP powszechne równe tajne i bezpieczne wybory korespondencyjne tak jak je sobie sami opisali w ustawie. Po lekturze tego dokumentu jestem pewien, że zuchy, które dopiero co przerobiły durszlak babuni na tarczę antykryzysową i ustanowiły rekord Guinnessa w długości kolejek przed niemiecko-polską granicą, znowu pokażą na co je stać. Czuję, że wybory  zamienią się w tak spektakularną rozpierduchę, że do wakacji nie będzie czego zbierać po Zjednoczonej Prawicy.

PS: Ale jeśli się mylę, to jestem gotów zaryzykować nawet reelekcję pisowskiej marionety, jeżeli, zanim umrę, doczekam pokazu sprawności Poczty Polskiej. Potraktuję to jako nagrodę pocieszenia, bo odkąd pamiętam państwowy operator nie radzi sobie ani z rozładowaniem kolejek przed okienkami, ani nawet ze sprzedażą tego szajsu, którym zawalono placówki w całym kraju.

Piotr Kanikowski

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 58 dni temu dnia 07/04/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 7, 2020 @ 9:04 am
 • W dziale: wiadomości

20 komentarze

 1. Lustrator pisze:

  mozna mniemac ze to ciemiegi patrzac na to co robia.I widac ze oni sami o tym wiedza wiec zabezpieczaja sie jak moga>>>>>>Na tym tle zupełnym zaskoczeniem jest wprowadzenie w specustawie (art. 10c) specjalnej klauzuli zapewniającej bezkarność sprawcom dwóch kategorii przestępstw: nadużycia władzy, czyli niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień (także w celu osiągnięcia korzyści majątkowej) oraz działania na szkodę przedsiębiorstwa.

 2. Lustrator pisze:

  Przypominam Panie Redaktorze ze 500+ wymyslono zeby podniesc dzietnosc a zakaz handlu w niedziele mialo poprawic sytuacje malych a pogorszyc duzych.Jak widzimy wzrostu dzietnosci zero a mali pojechali z trumna.A kasy nie ma.Tak wiec jest pewnosc juz ze ci goscie pokonczyli WUMLe i szkoly w PRLU.Nie wiem jak tam z rodzicami ale mozna by sie temu tez przyjrzec.

 3. Lustrator pisze:

  a jak rzond manipuluje bo pewnie tez jest po WUMLu no i szkolach PRLu to mamy tutaj drogie jasie polskie>>>>https://wyborcza.pl/7,75398,25859585,rozporzadzenie-o-opiece-zdrowotnej-dla-vip-ow-wyparowalo-aby.html#s=BoxWyboMT

 4. Lustrator pisze:

  a teraz zupelnie bezstronnie tak jak zawsze mnie uczono na WUMLU a tu taka ciekawostka bo przypomina mi to obraz Urbana mowiacego ze rząd sie wyzywi>>>>>>>>rozporządzenie prezesa Rady Ministrów miało rozszerzyć zakres dodatkowych świadczeń medycznych przysługujących najważniejszym osobom w państwie. Chodzi o opiekę opłacaną przez MSWiA i świadczoną w jednostkach resortu oraz tych podległych MON. Korzystać mogą z niej prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także ich małżonkowie i inni członkowie rodziny będący na ich utrzymaniu. Rozporządzenie miało zagwarantować im dostęp do niemal pełnej opieki zdrowotnej bez skierowania i natychmiast – o ile będzie tego wymagał stan ich zdrowia.>>>>>>>>>jasie polskie szable w dlon i na tuchajbejowicza pardon kurdupla.Ale bezstronnie.

 5. Lustrator pisze:

  jakos ze pewien jasiu nadal sie zastanawia mimo ze minal tydzien to biegne z pomoca bo moze mu sie zakrecic w glowie od tego zastanawiania .I pisze to calkiem bezstronnie >>>> Po naszym pierwszym tekście na ten temat, z pytaniami do rządu – dlaczego maski sprzedano, zamiast przeznaczyć je na użytek służb zmagających się obecnie z COVID-19 – wystąpili do prokuratury m.in. senator Krzysztof Brejza z KO i poseł Marek Rutka z klubu Lewicy. Ten ostatni chce, by sprawie przyjrzała się teraz Najwyższa Izba Kontroli. Do roboty jasiu polski ale bezstronnie.

 6. Lustrator pisze:

  to niewatpliwie ucieszy ostatnich wesołkow co to smiali sie z pytania sedziego Tuleyi do TSUE bo prawo jest prawo jak to czesto smieszni narodowcy sugerowali>>Polska zobowiązana jest do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych dotyczących właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów – orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  Komisja Europejska wystąpiła w styczniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o zastosowanie środków tymczasowych przeciw Polsce w odniesieniu do systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. W praktyce miałoby to polegać na zablokowaniu prac Izby Dyscyplinarnej polskiego Sądu Najwyższego. Jeśli Polska zdaniem Komisji nie podda się zasądzonym środkom, to KE będzie mogła wystąpić do TSUE o zasądzenie kar pieniężnych.

 7. Lustrator pisze:

  ciag dalszy stadniny koni w janowie.Zachodzi pytanie jak nazwac takie cos unikajac slowa motloch idiota duren.>>>Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest dramatyczna – ludzie masowo się zakażają koronawirusem i umierają. Tymczasem Iwona Michałek, wiceminister rodziny, zaapelowała do Polaków, aby przekazywali ośrodkom maseczki, fartuchy, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. “Pani Minister, to Pani jest odpowiedzialna za zapewnienie mieszkańcom i personelowi DPS-ów odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego” – piszą oburzeni użytkownicy Twittera.
  jak to mowia polskie jasie…wina Tuska

 8. Lustrator pisze:

  . 15 kwietnia Sejm zajmie się ustawą, której celem jest pozwolenie osobom niepełnoletnim na udział w polowaniach.>>>>czy to nie przypomina zarcia banana w czasie katastrofy z mozliwoscia rzucania na podloge skorek?

 9. Lustrator pisze:

  a ze konca juz nie ma tego absurdu to mamy znowu okazje sie posmiac i pouzywac>>>Gdy opinia publiczna zajęta jest obserwowaniem poczynań partii rządzącej w związku z organizacją wyborów, politycy PiS postanowili odgrzać skrajnie prawicowe obywatelskie projekty ustaw. Na następnym posiedzeniu posłowie mają zająć się projektami o zakazie aborcji i zakazie edukacji seksualnej.

 10. Lustrator pisze:

  ja ty nie pisales to widocznie jaki zyd turek albo gej.Mozesz sobie wybrac dowolnie>>>Moze tak byc ze trzeba sie rozpedzic i walnac>>>Zastanawia mnie dlaczego nikt z opozycji nie złożył oficjalnego doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa? Odpowiedź może okazać się trywialną. Skutkiem tego geszeftu dwadzieścia milionów mogli zarobić na tym biznesie kolesie dzisiejszej opozycji, którzy uchowali się na stołkach… Bo spory p

 11. Legniczanin pisze:

  Konstytucja jednoznacznie określa kalendarz wyborów. Jego zmiana jest możliwa wyłącznie skutkiem wprowadzenia stanu wyjątkowego, co nie nastąpiło lub skutkiem dokonania zmiany w Konstytucji.

  Skoro opozycja nie chce majowych wyborów, co deklaruje to dlaczego nie godzi się na zmiany w Konstytucji? W efekcie pomimo deklaracji opozycja dąży do przeprowadzenia wyborów w maju aby później móc kontestować ich wyniki jako niereprezentatywnych…

  Istna paranoja i traktowanie obywateli jak głupców. Nie chcecie wyborów a więc zmieńcie w tym zakresie Konstytucje….

  Do lustratora… a o twoim wodzu ani jego partyjce nic nie pisałem więc po co te wycieczki i insynuacje zaślepiony nienawiścią głupcze?

 12. Lustrator pisze:

  oczywiscie ogonku ze jest wskazana bo to pozwoli ci sie wywnetrznic jak to mowia bezstronnie z tym ze wina jest Tuska.

 13. Legniczanin pisze:

  Jak zwykle, dzięki największej wyroczni i wszystko wiedzącemu lustratorowi poziom dyskusji sięgnął dna…

  Może jednak cenzura redakcji jest wskazana???

 14. Lustrator pisze:

  Angole podziękowali Churchilowi już w lipcu 1945 roku, pomimo iż ten wygrał z nimi wojnę. Obecni rządzący,niezależnie co zrobią też poniosą konsekwencje polityczne tego stanu>>>jakiez to wzruszjace.Jestesmy tak samo wielcy jak Angole.No ale troche lepsi od arabow .
  y lepsi? Nie sądzę, mieli już swoje szanse….>>>no wlasnie i 2008 kryzys przeszli z ciepla woda w kranie ale naroodowi bylo malo.Musial miec jeszcze zakaske.Jak widac nawet roczne walenie lbem nie da rezultatow

 15. Lustrator pisze:

  o doszukiwać się podtekstów w zachowaniu polityków. Czy zjedzenie banana to “gest Kozakiewicza”? Nie przesadzajmy…. Nie śmieszy nikogo widok posłów opozycji z maseczkami noszonymi na brodach….? Dajmy sobie spokój w tej materii..>>>doprawdy zabawne zrozumienie dzialania chama rzucajacego skorki na podloge a posla z maseczka na brodzie.

 16. Lustrator pisze:

  >>>>>>tak sie sklada ze OPOZYCJA juz zlozyla wniosek o zbadanie sprawy.Tak ze nie jest to juz wina TUSKA.Jak widac o czym zreszta uprzedzalem samo walenie lbem o kaloryfer nie zawsze wystarcza.

 17. Legniczanin pisze:

  Panie Piotrze,
  Nie ładnie, za politycznie i za dużo emocji…
  Nie sądzę aby w obecnej sytuacji wybory mogły się odbyć… Proszę wierzyć w społeczeństwo, bo to ono musi zagłosować!
  Szkoda, że opozycja nie przyjęła propozycji Gowina. Skoro wszyscy wieszczą koniec rządów PiS to dlaczego na siłę próbują przedłużyć kadencję obecnego Prezydenta o cztery lata skoro mogły ją o połowę skrócić? Pandemia to tragedia dla obywateli, ale jej gospodarcze skutki odczują wszyscy na całym świecie, niezależnie od narodowości, przynależności religijnej czy też partyjnej…. Kolejne miesiące będą wojną gospodarczą dla całego świata… Naród nie toleruje zubożenia i nadmiaru pracy. Angole podziękowali Churchilowi już w lipcu 1945 roku, pomimo iż ten wygrał z nimi wojnę. Obecni rządzący,niezależnie co zrobią też poniosą konsekwencje polityczne tego stanu.

  Nie miejmy jednak złudzeń, żaden polityk nie kieruje się interesem obywateli a jego imperatywem jest wyłącznie walką o władzę lub jej utrzymanie! Czy ci inni są lub byliby lepsi? Nie sądzę, mieli już swoje szanse….

  Lustrator przypomniał sprawę wyprzedaży masek. Zastanawia mnie dlaczego nikt z opozycji nie złożył oficjalnego doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa? Odpowiedź może okazać się trywialną. Skutkiem tego geszeftu dwadzieścia milionów mogli zarobić na tym biznesie kolesie dzisiejszej opozycji, którzy uchowali się na stołkach… Bo spory polityczne to jedno a wspólnota interesów to drugie…

  Po co doszukiwać się podtekstów w zachowaniu polityków. Czy zjedzenie banana to “gest Kozakiewicza”? Nie przesadzajmy…. Nie śmieszy nikogo widok posłów opozycji z maseczkami noszonymi na brodach….? Dajmy sobie spokój w tej materii..

  I proszę o nie przyzwalanie komentatorom używania określenia “motłoch” w stosunku do społeczeństwa!!!

 18. Legniczanin pisze:

  Panie Piotrze,

  Znów nie można opublikować komentarza… Cenzura prewencyjna?

 19. Lustrator pisze:

  Sam fakt istnienia ludzi z zaburzona swiadomoscia i psychika sam w sobie nie jest tragiczny .Tragiczny jest stan swiadomosci spleczenstw.

 20. Lustrator pisze:

  alez napisal pan to co pisze od zawsze.Pozwolic im rzadzic .Do KONCA.Nie moge sie juz doczekac kontynuacji tego burdelu kompleksowo bo przyspieszy to calkowity KONIEC. I koncowej miny gemby motlochu.Jest nadzieja ze na gruzach da sie jeszcze cos zbudowac tyle ze zajma sie tym nastepne pokolenia. Zajmie to dekade albo dwie o ile wczesniej nie nabierze na nas ochoty putin. Bedzie to tak zwany rozbior a odpowiedzialnosc spadnie na Tuska.Zeby bylo zabawniej to teraz juz w ramach tarczy gospodarczej pierwsze juz przestaly placic podwykonawcom firmy panstwowe jak KGHM kopalnie elektrownie etc.Dotychczas mialy na to 120 dni. Zycze szczesia na nowej drodze zycia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69438222_2715452898506511_2776839061447376896_o

Robert Obaz apeluje do premiera o otwarcie granic

Read More →