Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ranking Sądów Okręgowych: legnicki najlepszy w Polsce

Przez   /   28/11/2013  /   No Comments

Sąd Okręgowy w Legnicy został uznany za najlepszy sąd okręgowy w Polsce w najnowszym rankingu “Sądy na wokandzie” opracowanym przez Fundację Obywatelskiego Rozwoju .  Zebrał najwyższe noty z przejrzystość i dostęp do informacji publicznej. Bardzo wysoko oceniono szybkość toczących się przed nim postepowań. Gorzej legnicki sąd wypadł pod względem efektywności.

Forum Obywatelskiego Rozwoju – organizacja założona w  2007 roku przez wicepremiera Leszka Balcerowicza – systematycznie obserwuje pracę polskich sądów, analizuje ją i publikuje raporty.

- Poprzednie edycje raportu koncentrowały się na jakości stron internetowych sądów. Ponieważ jakość stron internetowych sądów cały czas rośnie i jest coraz bardziej jednolita, w tym roku skupiliśmy się na szybkości orzekania – informuje Marta Kube z FOR.

Skalsyfikowano wszystkie 34 sądy okręgowe w Polsce. Żaden nie ma strony internetowej tak dobrej i przejrzystej jak portal Sądu Okręgowego w Legnicy. Tylko w Łomży postepowania toczą się szybciej – pod tym względem Legnica jest druga w kraju (razem z SO w Olszytnie). Efektywność sądu to kategoria porównujaca wydatki poniesione na jego funkcjonowanie z ilością rozpatrywanych spraw. Pod tym względem  SO w Legnicy jest dopiero 28 w kraju, co pozwala stwierdzić, że w Legnicy sądzi się transparentnie, szybko, ale stosunkowo drogo.

Pełny ranking tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2313 dni temu dnia 28/11/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2013 @ 10:39 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →