AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obchody Dnia Górnika w Zagłębiu Miedziowym

Przez   /   28/11/2013  /   No Comments

W KGHM centralne obchody Dnia Górnika rozpoczął miesiąc temu lubiński XXVIII Bieg Barbórkowy ?O Lampkę górniczą, ale ich kulminacja wciąż przed nami.

3 grudnia odbędzie się Uroczysta Akademia Barbórkowa – po raz pierwszy nie w sali im. Jana Wyżykowskiego na terenie KGHM, ale w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Z tego powodu inaczej niż zwykle będzie też wyglądać tradycyjny Pochód Lisa Majora. Wyruszy spod parkingu przed domem kultury i ulicami Niepodległości oraz Mieszka I przejdzie na Rynek, gdzie odbędzie się ceremonia skoku przez skórę. Lubinian chcących towarzyszyć temu wydarzeniu zapraszamy do centrum miasta na godz. 16.
Na ten sam dzień zaplanowano Centralną Karczmę Piwną oraz Centralny Comber Babski. Obie barbórkowe biesiady odbędą się w Głogowie.
Jak co roku w barbórkowy poranek orkiestry górnicze urządzą pobudkę mieszkańcom Głogowa, Polkowic i Lubina. O szóstej rano zrobi się rykną trąby. 4 grudnia o godz. 9 w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie odprawiona zostanie msza święta w intencji górników. O godz. 13 delegacja KGHM złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego. Na godz. 14 do CK Muza zaproszono młodzież ze szkół noszących imię odkrywcy Polskiej Miedzi na spotkanie z przedstawicielami KGHM.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2313 dni temu dnia 28/11/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2013 @ 8:50 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →