Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Rada nadzorcza KGHM bez zmian. Będzie dywidenda

Przez   /   07/06/2021  /   No Comments

Na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa z porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A. został zdjęty punkt dotyczący przeprowadzenia zmian w składzie rady nadzorczej spółki. ZWZA zatwierdziło dokumenty finansowe za 2020 rok, udzieliło absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej oraz postanowiło, że właściciele udziałów dostaną dywidendę, po 1,5 zł za akcję.

Zmiany w razie nadzorczej miały dotyczyć m.in. powołania na nową kadencję trzech przedstawicieli załogi, wybranych w wyborach przeprowadzonych 28-29 kwietnia, tj. Józefa Czyczerskiego, Przemysława Darowskiego i Bogusława Szarka.

Zgodnie z rekomendacją zarządu KGHM, 300 mln zł z zysku za rok 2020 (1,779 mld zł) zostanie przeznaczone na dywidendę dla akcjonariuszy. To oznacza 1,5 zł na akcję. Pozostała kwota – niemal 1,5 mld zł – ma stanowić kapitał zapasowy spółki. Jako dzień dywidendy przyjęto 21 czerwca 2021 r. Pieniądze zostaną wypłacone akcjonariuszom 29 czerwca.

- Zarząd musiał mierzyć się z wyzwaniami, których jeszcze nie widzieliśmy w historii firmy; mówię tu zarówno o bardzo zmiennym otoczeniu makroekonomicznym, ale też o tym, że nasza ciągłość działania i nasza zdolność operacyjna, nasz handel, wydobycie i zdolność logistyczna zależały od sytuacji epidemicznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówił podczas ZWZA prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. Podkreślał, że mimo tych okoliczności wszystkie plany finansowe i produkcyjne zostały zrealizowane. Akcjonariusze zatwierdzili sprawozdanie finansowe KGHM oraz Skonsolidowane Sprawozdanie Finansowe Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. za rok 2020.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Co nas czeka: reforma czy likwidacja szpitali?

Read More →